Догори
Дати відгук

Кабмін заборонив тестування косметики на тваринах

Зоозахисники чекають, коли у відкритому доступі з'явиться фінальний текст документу, який забороняє лабораторні тестування косметики та хімії на щурах, морських свинках і кроликах.

2 хв на прочитання21 Січня 2021, 16:26
Фото: Українська правда Фото: Українська правда
Поділитись:

Кабмін нарешті затвердив Технічний регламент на косметичну продукцію, який забороняє тестувати декоративну та лікувальну косметику на тваринах. Про це повідомили у ГО UAnimals. 

Це сталося 20 січня. Технічний регламент також передбачає заборону на продаж косметики, що тестується на тваринах.

«Звісно, для повної радості чекаємо публікації фінального тексту документу. І, звісно, продовжуємо боротьбу в законодавчому полі», — прокоментували ситуацію зоозахисники.

ГО UAnimals в українському інформаційному просторі послідовно розповідають споживачам про те, що тестування на тваринах — це не намастити королику лапку кремом. Для більшості тварин, які потрапили до тестувальної лабораторії, це означає одне: болісну й невідворотну смерть.

Щоб визначити, наскільки ядучою є речовина, тварин змушують перетравлювати різні, часто неїстівні предмети на кшталт помади. Щоб змусити кролика з'їсти неїстівну для нього речовину, тварину годують або через рот, або через спеціальну трубку в горлі.

Для тесту Драйзера на перевірку подразнювальних властивостей речовин тварин знерухомлюють і крапають їм в очі різні рідини. Як наслідок — сильне подразнення, внутрішньоочні кровотечі й сліпота. 

Тест LD50 на визначення дози речовини вбиває половину піддослідних тварин. Інша половина залишається скаліченими. Адже його суть в тому, щоб насильно ввести піддослідним той чи інший продукт  у величезних кількостях і в такий спосіб, у який людина ніколи його не використовує. 

Раніше ми писали про те, що навіть ті піддослідні тварини, які вижили після жахливих експериментів, не мають права на життя: їх убивають працівники лабораторій.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.