Догори
Дати відгук

І це не алкоголь: психолог називає три найшкідливіші для здоров’я способи відпочивати у вихідні

Багатьом знайомий стан розбитості першого робочого дня після вихідних. Чому так?

3 хв на прочитання17 Червня 2022, 16:09
Поділитись:

Чому в понеділок ми встаємо з думкою про те, що після минулих вихідних потрібні нові вихідні? У вільний день мало просто змінити рід занять і вдосталь наобійматися з подушкою. Все залежить не від того, що ми робимо, а як, говорить Тетяна Клішина — психолог, експерт із кінетичного інтелекту.

Як же правильно і по-справжньому перезавантажитись у вільні дні?

Читання

Абсолютно марно читати у вихідні, якщо ви постійно відволікаєтеся на повідомлення в телефоні або на постійні прохання та сіпання близьких. Віддайтеся тексту повністю, поставте собі таймер на 30-60 хвилин і подорожуйте сторінками, повністю занурюючись у книгу.

Не варто зависати в книзі більш ніж на 2 години, тому що людське тіло потребує рухливості та зміни поз. Особливо сидіння в одному положенні є небезпечним для шийного відділу хребта.

Зверніть увагу, в якому положенні ви зазвичай читаєте: які м'язи мають надмірну напругу, наскільки сильно скручене ваше тіло в зоні паху та хребта. Влаштуйтеся так, щоби суглоби не згиналися під гострими кутами, а голова з розслабленою шиєю відпочивали на опорі. І, звичайно ж, важливе гарне (краще — природне) освітлення.

Перегляд фільмів та серіалів

Часом справді хочеться полежати овочем у теплому «гніздечку» і поринути в чужі життя, отримати безпечні віртуальні емоції та просто відволіктися. А виробникам кіноіндустії та реклами вигідно якнайдовше протримати вас біля екранів.

Дозвольте собі дивитися в екран і отримувати насолоду зі встановленням ліміту. Три-чотири години цілком достатньо, щоб випасти таким чином зі свого життя. Більше вже перебір. Своє життя ви просто почнете втрачати.

Крім того, таке поглинання інформації насправді виснажує й забирає енергію, а не навпаки. Тому цей спосіб підійде тільки тим, хто просто давно не дозволяв собі поніжитися в ліжечку і нічого не думати.

Пам'ятайте, що в організмі перезапускаються всі системи, зокрема очищувальна при ритмічному русі. Ідіть назустріч його проханню подихати киснем і прогуляйтеся хоча б 20 хвилин. Потім собі будете за це вдячні!

Прогулянка

Уникайте місць, із якими у вас пов'язані негативні спогади, та звичного шляху на роботу. В ідеалі знайти нові маршрути. Поекспериментуйте: навіть сходити до найближчого та звичного парку можна по сусідній вулиці або обійшовши будинки з інших боків. Відсутність поспіху — одна із застав успішного поповнення вашої скарбнички вражень.

Переключитися допоможуть органи відчуттів

Хай би чим ви вирішили займатися у вихідний день, перше, що слід зробити, щоб реально відпочити та відновити сили, це «прибрати» свою увагу зі всіх буденних справ та переживань. Ваш ресурс неминуче витікатиме, якщо подумки повертатися в те, про що боліла голова в робочі дні робітники. Найлегше переключитися нам допомагаю органи відчуттів.

Стати у свій вихідний дослідником

Пошукайте приємні хвилюючі аромати та нові для себе смаки. Це можуть бути квіти, запахи природи за містом чи нові страви. Саме тому подорожі найкраще відновлюють сили. Коли людина перебуває в нових, цікавих для себе обставинах, вона перебуває тотально тут і зараз. Вбирає нове зокрема через очі.

Якщо немає можливості подорожувати, допоможе кіно про природу — без слів. Також можна дозволити собі пару годин прожити життя персонажа у фільмі із захоплюючим сюжетом.

Також ми розповідали про антидієтичний підхід — інтуїтивне харчування: що радить дієтолог.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Зображення згенеровано ШІ
Сімейна медицина в Україні між служінням і комерціалізацією: чи є вихід?
4 хв на прочитання5 годин тому
Робота мобільної клініки в прифронтових українських селах. Фото: Dignitas Ukraine
Десятки населених пунктів залишилися без медичної допомоги: мобільні клініки допомагають жителям прифронтових сіл
2 хв на прочитання12 годин тому
Фото ілюстративне
19 травня Україна відзначає День сімейної медицини
1 хв на прочитання13 годин тому
Фото ілюстративне
Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами: в Україні зростає захворюваність
3 хв на прочитання15 годин тому
Зміна клімату загрожує вагітним жінкам — екстремальна спека підвищує ризик передчасних пологів
2 хв на прочитання17 годин тому
Імунологи створили універсальну протиотруту від укусів отруйних змій на основі крові "людини-імунітету"
2 хв на прочитанняВчора
У Німеччині пасажирський літак опинився без керування на висоті 10 тисяч метрів
1 хв на прочитанняВчора
Як алкоголь впливає на тиск: від короткочасного підвищення до хронічної гіпертонії
2 хв на прочитанняВчора