- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- Експерт розкритикував доповідь про сміття можновладця із Міндовкілля
Експерт розкритикував доповідь про сміття можновладця із Міндовкілля
Руслан Стрілець виступив непрофесійно, тому що окреслив проблеми, але жодного слова не сказав про їх вирішення.
У профільному міністерстві привселюдно скаржаться на хаос у сфері поводження з відходами, але самі не пропонують шляхи для зміни ситуації на краще. Про це розповів експерт з управління відходами UIF Олександр Лимар.
Він проаналізував виступ на форумі «Україна 30» заступника міністра охорони навколишнього середовища Руслана Стрільця та дійшов невтішних висновків: у міністерстві здатні скаржитися на проблеми, але не бачать шляхів їх подолання.
«Вразило визнання, що чинний закон «Про відходи» — це мертвий закон, який настільки застарів, що вже навіть не гармонізований з іншими законодавчими актами України. Сфера поводження з відходами сьогодні — це корабель, який плаває самостійно без чинної дозвільної системи», — каже Лимар.
Експерт також звернув увагу на те, що статистика, якою оперував заступник міністра, бралася із середніх показників і застарілих норм.
«На думку заступника міністра, сортування відходів — це якась напівлегальна діяльність підприємств, робота яких здійснюється без документів, як і те, що в результаті сортування та реалізації вторсировини вони «ще й отримують додаткові кошти». Незрозуміло, що не влаштовує заступника міністра: відсутність контролю грошового потоку або сортування», — дивується експерт.
За словами Олександра Лимаря, профільне міністерство сьогодні не дає чіткого роз'яснення, чим саме є «переробка» і чи можна сортування вважати переробкою. Тому деякі муніципалітети, використовуючи цю невизначеність, встановлюють сортування або користуються послугами компаній, які це пропонують. Та й узагалі будь-яка спроба зменшити кількість відходів, що надходять на звалища, має заохочуватися. І зауваження про те, що через сортування полігони менше отримують відходів, ніж вони хотіли б, прозвучало досить дивно.
Експерт у сфері поводження з відходами також додав, що заступник міністра не згадав про найслабкіші сторони системи поводження з відходами в Україні, без яких спроби реформування — марні.
Як ми повідомляли раніше, у столиці найдорожче за вивіз сміття платять мешканці будинків, які користуються для цього послугами керуючої компанії.