Догори
Дати відгук

Кому вивіз сміття обходиться у Києві найдорожче

Найбільше платять ті кияни, у яких до вивозу непотребу приєдналася керуюча компанія.

1 хв на прочитання26 Лютого 2021, 12:10
Стало відомо, кому за вивіз сміття в українській столиці доводиться платити найбільше Стало відомо, кому за вивіз сміття в українській столиці доводиться платити найбільше
Поділитись:

У столиці найдорожче за вивіз сміття платять мешканці будинків, які користуються для цього послугами керуючої компанії. Про це 26 лютого під час відеоконференції «Управління відходами в Україні» сказав експерт Олександр Лимар.

Він дискутував із директором КП «Київкомунсервіс» Максимом Ляшкевичем щодо організації процесу утилізації сміття в Києві.

Олександр Лимар презентував Ляшкевичу порівняльну таблицю у вигляді платіжки за вивіз сміття. У лівій частині були розрахунки за вивіз побутового непотребу для мешканців — членів ОСББ, а у правій — розрахунки для тих киян, які користуються для утилізації сміття послугами керуючої компанії. 

Вихідні дані для порівняння були однакові: багатоквартирний будинок, у якому 476 людей за місяць продукують 50 кубометрів сміття. Тариф комунального підприємства «Київкомунсервіс». 

Мешканцям ОСББ плату за вивезення сміття розраховували у гривні за кубічний метр. Отримали 176,26 грн. Усього за 50 кубометрів люди заплатили 8813 грн. 

Містянам, які скористалися послугами керуючої компанії, нарахували 17 188 грн із розрахунку, що  кожен мешканець сплатив 36,11 грн, незалежно від того, скільки сміття він продукував.

У результаті «сміттєвої математики» у вигіднішому положенні виявилися мешканці ОСББ. До слова, Максим Ляшкевич відмовився детально коментувати результати, представлені експертом. У прямому ефірі він попросив лише «припинити маніпуляції цифрами».

Як стало відомо раніше, Київ потонув у тоннах непотребу. У деяких районах комунальники вже тиждень не вивозять на утилізацію сміття. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.