Догори
Дати відгук

Дорога чашка кави: скорочення виробництва у Бразилії призвело до різкого зростання цін

Хоча «ще зарано точно оцінювати показники сектору цього року».

2 хв на прочитання17 Лютого 2025, 14:37
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

У січні ціна на каву досягла рекордного рівня. Про це розповідає Euronews.

Несприятливі погодні умови у Бразилії та В'єтнамі призвели до значного скорочення постачання кави. Бразилія, найбільший у світі виробник та експортер кави, прогнозує менший урожай кави у 2025 році, що призведе до збереження високих цін на каву на міжнародному ринку.

Згідно з останнім звітом Всесвітньої організації кави (ICO), композитний індекс цін на каву в січні 2025 року склав 310,12 долара (298,77 євро) за фунт (близько 453 г), що на 3,5 % більше, ніж у грудні, і на 75,8 % більше, ніж у 2005 році.

Згідно з офіційними даними Міністерства сільського господарства Бразилії, цього року країна планує зібрати 51,8 млн 60-кілограмових мішків кави, що на 600 000 мішків (-4,4 %) менше, ніж у 2024 році.

Світові ціни на каву зросли до рівня, небаченого з 1970-х років, коли в Бразилії вибухнула чергова масштабна кліматична криза.

Генеральний директор Бразильської ради експортерів кави (Cecafé) заявив, що «ще зарано точно оцінювати показники сектору цього року», оскільки збирання кави починається лише у квітні, а логістичні та кліматичні проблеми можуть вплинути на виробництво, а можуть і не вплинути. Своєю чергою президент Бразильської асоціації кавової промисловості (ABIC) додав, що ціни на міжнародному ринку «мають дійсно впасти тільки в 2026 році, коли Бразилія збере більший урожай».

Згідно зі звітом ICO, зростання цін на каву продовжилося й у перші тижні лютого. У четвер зведений індекс цін досяг 375,34 долара за фунт продукції.

На думку Всесвітньої кавової організації, загрози тарифів, обіцяні новою адміністрацією Трампа, також спричиняють невизначеність у світовій економіці.

Міжнародна торгівля може вплинути на світовий кавовий сектор, оскільки деякі з основних виробників, включаючи Бразилію, Індію й Індонезію, є частиною огляду США.

Наразі Північна Америка є основним місцем призначення для кави з Бразилії, куди минулого місяця було імпортовано 713 348 мішків кави, за нею йдуть Німеччина (457 569), Італія (262 829), Японія (247 840) та Бельгія (20).

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.