Догори
Дати відгук

Вартість кави знову б'є рекорди: які причини і прогнози?

Більша частина цьогорічного врожаю арабіки в Бразилії вже продана, а нові контракти укладаються вкрай повільно.

2 хв на прочитання3 години тому
Фото: ілюстративне Фото: ілюстративне
Поділитись:

Ціни на каву сорту арабіка досягли нового історичного максимуму, перевищивши $3,60 за фунт. Головною причиною подорожчання стали скорочені запаси в Бразилії та побоювання щодо майбутнього врожаю. Про це повідомляє Reuters.

Трейдери зазначають, що більша частина цьогорічного врожаю арабіки в Бразилії вже продана, а нові контракти укладаються вкрай повільно. Країна забезпечує майже половину світового ринку цього високоякісного сорту, який входить до складу зернових блендів. Хоча погодні умови покращилися після минулорічної посухи, очікується, що обсяги нового врожаю скоротяться на 4,4% у порівнянні з попереднім сезоном.

Експерти HedgePoint Global Markets наголошують, що дефіцит кави зберігається. Повільні темпи продажу спостерігаються не лише в Бразилії, а й у В'єтнамі, Центральній Америці та Колумбії, що ще більше обмежує доступність продукту на світовому ринку.

Ф’ючерси на арабіку на біржі ICE сягнули $3,6945 за фунт, що на 15% більше, ніж на початку року. В підсумку торги закрилися на рівні $3,6655 (+2,5%).

Ціни на робусту, дешевший сорт, що використовується для виробництва розчинної кави, зросли на 0,9% до $5609 за тонну.

Очікується, що Індія – п’ятий за величиною виробник робусти – у 2025 році скоротить експорт на понад 10% через менший урожай і незначні залишки. Водночас фермери у В'єтнамі та Бразилії відкладають продажі в очікуванні подальшого зростання цін.

За оцінками брокера Sucden, стратегічні резерви кави в Бразилії скоротилися до 500 тис. мішків, хоча зазвичай становлять близько 8 мільйонів. Це підвищує ризики для ринку у разі несприятливих погодних умов. Очікується, що глобальний ринок кави завершить сезон із дефіцитом уже четвертий рік поспіль.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost