Для краси і стрункості їжте молоду капусту — результат не забариться
Капусту часто використовують у дієтичному харчуванні
У червні ігнорувати молоду капусту вже не вдасться — її значно більше у продажу, і ціна прийнятніша. Хрумку і соковиту красуню неодмінно треба їсти, бо ж смачна та повна вітамінів С, А, В1 та В2, Р, К, нікотинової кислоти та клітковини.
Енергетична цінність — одна з переваг білокачанної капусти. Продукт складається з води (майже на 90%) та клітковини, тому має мінімальну калорійність: у 100 г близько 27 кКал. Молоде листя менш поживне, ніж «старе», зате зовсім не гірчить і не містить крохмалю та сахарози. А тушкована молода капуста утричі ситніша, ніж салат зі свіжої капусти.
Капусту часто використовують у дієтичному харчуванні, і не випадково. Складні вуглеводи не підвищують ваги, але допомагають активізувати обмін речовин.
Соковита молода капуста виводить із організму зайву воду, зменшуючи набряки. Для стимуляції процесів травлення варто використовувати сік, вичавлений з листя. Органічна сполука холін нормалізує жирові відкладення, а велика кількість клітковини очищає шлунково-кишковий тракт від зашлакованості.
Страви з молодої капусти позитивно впливають на регенерацію тканин. У складі овочів є речовини, що знижують кислотність шлунка. Вони роблять внутрішнє середовище менш агресивним, що допомагає у процесах відновлення організму.
Вживання свіжого листя молодої капусти підвищує гемоглобін, що показано у лікуванні анемії. Звичайно, повністю замінити ліки овоч не зможе, але допоможе заповнити компоненти і поліпшити дію лікувальних засобів.
Капустяний сік сприяє виведенню мокротиння у випадку бронхіту. Він давно відомий як добрий відхаркувальний засіб із легкими протимікробними властивостями.
Молода капуста усуває біль у м’язах після тренування та активізує мозок і нервову систему. У складі молодої капусти є ферменти, що захищають організм чоловіка від появи аденоми та простатиту.
Маски з листя молодої капусти зменшують появу дрібних зморщок та покращують тон шкіри. Також свіже листя молодої капусти знімає набряки і зменшує мішки під очима. Від випадіння волосся допоможуть маски з капустяного соку або додавання соку у воду для обполіскування після миття голови. Такі процедури значно покращують стан та зовнішній вигляд волосся. У капусті є вітамін С, також відомий як аскорбінова кислота. Цей водорозчинний вітамін необхідний для вироблення колагену. Він надає шкірі еластичності і має вирішальне значення для правильного функціонування кісток, м’язів та кровоносних судин.
Рецептів страв із молодої капусти чимало: супи, салати з різними соусами, вегетаріанські або з м’ясним фаршем голубці, фаршировані молодою капустою перці, котлети або оладки з капусти. Салати з капусти можна подавати без заправки, а можна заправляти олією, оцтом, соєвим соусом, лимонним соком і навіть медом. Спробуйте лазанью з молодою капустою, для гарніру обсмажте нарізану капусту в олії чи розріжте її на 4−6 частин і запечіть на грилі. З молодої капусти готують смачні пироги, навіть несолодкий варіант торта «Наполеон».
У салатах білокачанна капуста чудово поєднується майже з усіма овочами та зеленню. Дружить з яблуками, морквою, цибулею, кропом, солодким перцем, свіжими огірками, а також з цукром, духмяною олією, зірою, кінзою, коріандром і навіть вершками.