Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Енерго
  • АЕС
  • ДІЯРУ затягує видачу ліцензії ЦСВЯП та затвердження майданчиків для будівництва нових блоків АЕС — заява Міненерго

ДІЯРУ затягує видачу ліцензії ЦСВЯП та затвердження майданчиків для будівництва нових блоків АЕС — заява Міненерго

Міністр енергетики вважає, що регулятор затягує низку технічних питань, які ставлять під загрозу виконання «Енергоатомом» заходів..

3 хв на прочитання10 Грудня 2021, 10:01
Фото:
Цензор.НЕТ Фото: Цензор.НЕТ
Поділитись:

На засіданні уряду 9 грудня міністр енергетики України Герман Галущенко запропонував Кабінету Міністрів визнати незадовільною роботу голови Державної інспекції ядерного регулювання (ДІЯРУ) Григорія Плачкова. Про це пише Енергореформа.
Він висловився щодо затвердження результатів службової діяльності у 2021 році державних службовців категорії «А», призначає та звільняє яких Кабмін.

«Ми як міністерство, яке формує та реалізує державну політику у сфері ядерно-промислового комплексу, маємо низку зауважень до роботи ДІЯРУ. Йдеться про те, що цей орган законодавчо має чітко окреслені функції та не завжди дотримується цих рамок. Бачимо, що під час роботи створюються певні перешкоди для співпраці із нашими стратегічними партнерами», — сказав глава Міненерго.

Міністр вважає, що регулятор затягує видачу НАЕК «Енергоатом» ліцензії на експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) шляхом вимог надання додаткової інформації.
Крім того, ДІЯРУ зволікає з узгодженням низки рішень, необхідних для виконання останніх ініціатив влади щодо будівництва нових атомних енергоблоків.
«Йдеться про відмову співпраці з експлуатуючою організацією щодо впровадження реакторної технології Westinghouse AP1000 та міждержавних угод. Також ідеться про затягування видачі ліцензії на експлуатацію ЦСВЯП, побудованої нашими американськими партнерами, шляхом безпідставної потреби додаткової інформації, непередбаченої. Бачимо затягування тих ініціатив щодо будівництва нових блоків, зокрема затвердження кадастру майданчиків для будівництва нових енергоблоків», — перерахував Галущенко.
Крім того, міністр вважає, що регулятор затягує низку технічних питань, які ставить під загрозу виконання «Енергоатомом» заходів у межах програми підвищення безпеки енергоблоків.
«З огляду на це, є таке бачення у міністерства, що за щорічної оцінки голови ДІЯРУ оцінити її як незадовільну», — резюмував Галущенко.
Важливі деталі:

  • Плачков очолює ДІЯРУ з жовтня 2017 року.
  • У межах вересневого візиту президента України до США НАЕК «Енергоатом» та американська Westinghouse Electric підписали меморандум про будівництво загалом п'ять енергоблоків АЕС в Україні. Вартість проєкту становитиме близько $25 млрд. Документ передбачає участь Westinghouse у завершенні будівництва енергоблоку ХАЕС-4 та ще чотирьох енергоблоків на інших станціях за технологією AP1000 від компанії.
  • Спорудження ЦСВЯП розпочалося у листопаді 2017 року. Воно прийматиме паливо з Рівненської, Южно-Української та Хмельницької АЕС, оскільки Запорізька АЕС має з 2001 року власне сховище, також споруджене за технологією Holtec.
  • Наприкінці листопада 2021 року «Енергоатом» та Holtec завершували холодні випробування ЦСВЯП, завантаження палива заплановане на початок 2022 року. Ліцензію ДІЯРУ на експлуатацію сховища НАЕК поки що не отримав, але розраховує на це «якщо не наприкінці поточного року, то в січні-лютому наступного».

Нагадаємо, куди поділося ядерне паливо після вибуху на ЧАЕС.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.