Десять порад як зберегти здоров’я, працюючи вдома
Намагайтеся обмежувати негатив у своєму житті.
Дивіться хороші фільми, більше читайте, дотримуйтеся здорового способу життя та отримуйте хороші емоції. У наш час це дуже важливо.
Останні 10-15 років дедалі частіше згадується про проблеми зі здоров’ям переважної більшості нашого населення. «Хвороби помолодшали», — кажуть лікарі. Тепер можна зустріти 6-річну дівчинку зі сколіозом або 21-річного хлопця з серцевим нападом і мало кого цим здивуєш.
Поради щодо того, як залишатися здоровою людині, що веде сидячий спосіб життя. Зокрема, програмісту. Отже, вперед, за здоров’ям.
1. Щоранку робіть зарядку
Вранці мало всього лише покрутити шиєю та сісти за комп’ютер. Проблеми зі спиною (наприклад, защемлення, викривлення, відкладення солей) позначаться не тільки на самопочутті. Рано чи пізно такі проблеми дадуть знати про себе в інших частинах тіла. Це може бути практично будь-який орган.
Для того, щоб після сну надати думкам і м’язам бадьорості, робіть зарядку, бажано під музику. Програм для розминок вигадали безліч, ви можете пошукати їх самотужки на свій смак. А від себе ж можу уточнити: бажано починати зарядку згори (шия, плечі, руки) і спускатися поступово до ніг.
Микола Дроздов щоранку приділяє зарядці 2 години. Нам же вистачить від 7 до 20 хвилин.
2. Робіть перерви в роботі
Лікарі радять що півтори години вставати від комп’ютера і робити паузу на 10-15 хвилин. Це, по-перше, допоможе розім’яти суглоби, а по-друге, послабить напруження очних м’язів.
Думаю, не секрет, що під час роботи за комп’ютером очі втомлюються набагато більше, ніж при читанні книги або інших заняттях. Тому в перерві між роботою краще не «запивати» цигарку кавою, а зробити «зарядку для очей».
Для цього можу запропонувати вам програму «Eye Love You», яка кожен відрізок часу показує, які потрібно робити вправи. Головне, вимикайте її під час ігор, а то дивно було, коли під час спілкування зі сталкером, він став мені підморгувати та посміхатися.
3. Займайтеся спортом
Відкрию таємницю: спорт корисний для здоров’я. Головне — без фанатизму. Друга таємниця: ви навряд чи зможете довго займатися спортом, який вам не подобається. Тому оберіть собі заняття до смаку.
Наприклад, плавання або танці — це одні з наймасовіших видів спорту. До того ж вони відмінно допомагають розв’язувати проблеми зі спиною. Під час плавання, наприклад, природним чином залучені практично всі м’язи, що дуже добре впливає на загальне самопочуття і допомагає підтримувати форму.
4. Якомога частіше бігайте й ходіть
Щоденна прогулянка на свіжому повітрі дуже корисна. Вона заспокоює і відволікає від роботи. Намагайтеся 20 хвилин щодня ходити. Жителям великих міст з цим складніше: прогулянки вулицями з натовпами людей і дихання вихлопами машин навряд чи добре позначаться на здоров’ї, тому краще знайти парк чи сквер і гуляти там.
Також не забувайте про перевірений метод — пробіжки. Всупереч популярній думці, бігати можна не тільки вранці, але і вдень, та навіть увечері. Єдина вигода від ранкового часу занять це те, що в ці години швидше спалюється жир. І якщо схуднути — не основна мета, то відмінно підійде день або вечір, коли не потрібно прокидатися і змушувати себе бігати.
5. Харчуйтеся роздільно та вчасно
В Угорщині заведено мати скромний сніданок, трохи більше їсти на обід і щільно наїдатися ввечері. Дієтологи не вірять в угорських духів, тому радять робити все навпаки: щільний сніданок дасть сили на весь день, а легка вечеря не заважатиме нормальному сну.
Намагайтеся харчуватися роздільно. Не буду вдаватися в подробиці, але за одне приймання їжі краще їсти поєднувані продукти й не змішувати ті, які перетравлюються тільки окремо, бо це буде зайвим навантаженням на організм.
Багато жирного, солоного або гострого теж бажано не вживати.
Важливо їсти тільки тоді, коли хочеться. А працюючи вдома, ми можемо собі це дозволити. Також не поспішайте під час їжі, з-за столу варто вставати трохи голодним. Сигнал від шлунка про ситість досягає мозку тільки за 15-25 хвилин, а за цей час можна з’їсти всю каструлю і взяти ще. Пам’ятайте, що переїдати шкідливо.
Не їжте багато на ніч. Багато дієтологів радять не їсти після 18:00, а їхні товстіші колеги кажуть, що краще не їсти за дві години до сну. Кому вірити, вирішуйте самі, від себе ж додам, що якщо ввечері дуже хочеться їсти, випийте чаю з медом або з’їжте яблуко. Це за їжу не вважається.
6. Спіть в один і той же час
Бажано вночі. Як сказав один мудрець:
Щоб виспатися, лягайте не цього дня, а попереднього.
Намагайтеся закінчувати всі справи до півночі й наступного ранку прокидатися о 8-9 годині повним сил, а не опівдні зовсім розбитим і ще годину-дві приходити до тями.
7. Купіть хороший монітор
У вас все ще 17-дюймовий екран 10-річної давності? Тоді ми їдемо до вас. Витратьте гроші на хороший монітор зараз, щоб не витрачати більше в майбутньому на лікування очей. Це я зрозумів, просидівши рік за «Belinea». Ворогу не побажаєш.
Монітор повинен бути зручним, досить контрастним, безпечним і навряд чи недешевим. Собі я купив Dell 27″, але сьогодні йому є досить немало хороших альтернатив, як дорожчих, так і дешевших. Тож не пошкодуйте грошей і купіть нарешті нормальний монітор.
8. Пийте не менше ніж 2 літри води на день
Здивовані? Доросла людина повинна випивати до 2,5 літрів води щодня. І саме води, а не того напою, який ллється з-під крана в більшості великих міст України.
Градації чистоти води, починаючи з гіршого:
- вода з крана;
- вода, відфільтрована побутовим фільтром;
- доочищена вода (продається зазвичай у спеціальних кіосках або бутлях в магазинах);
- артезіанські води свого регіону (зі свердловини);
- джерельна або артезіанська мінеральна вода з чистих регіонів країни.
Найкращий і найдорожчий варіант — останній. Я з початку цього року замовляю тільки джерельну воду з чистої області та став почуватися набагато краще. Єдине що потрібно пам’ятати — в мінеральній воді є мікроелементи (гідрокарбонати, хлориди, сульфати та інше) і деяким людям вони можуть бути протипоказані. Тому завжди читайте, що написано на пакованні.
9. Захистіть себе від зайвого випромінювання
Мобільні телефони та вайфай — джерела випромінювання. Цитуємо Всесвітню організацію охорони здоров’я:
Електромагнітне випромінювання негативно впливає тільки на електронні пристрої. Жодного впливу на здоров’я людини не виявлено.
Якщо врахувати, що в 40-50 роках минулого століття продавалися іграшкові набори зі шматочками радіоактивного металу і дозиметром, а на початку століття — «лікувальна» радіоактивна вода, то навряд чи варто говорити про те, що поняття «шкода не доведена» і «доведена нешкідливість» — далеко не завжди абсолютно ідентичні.
Тому я б рекомендував, наскільки це можливо, зменшити використання предметів, які виділяють випромінювання.
10. Намагайтеся уникати стресів
Банальне «всі хвороби від нервів» в наш час набуває дедалі серйозніших масштабів. Коли ритм життя високий, складно лишатись спокійним. Тому я намагаюся обмежувати негативний вплив громадськості на мене і мій негативний вплив на громадськість.
Як? Дуже просто, перший крок — не дивитися новини. Найважливіші новини вам і так повідомлять, а неважливі — навіщо вони вам? Те ж саме стосується й кримінальної хроніки, сенсу від неї жодного, тільки полоскотати нерви публіці. Спробуйте хоча б пару тижнів не читати й не дивитися новини, і вам здасться, що все добре, хоча насправді глобально нічого не зміниться.
Намагайтеся обмежувати негатив у своєму житті.
Дивіться хороші фільми, більше читайте, ведіть здоровий спосіб життя та отримуйте хороші емоції. У наш час це дуже важливо.
Хотілося б почути ваші поради на тему здоров’я: хто як бореться з хворобами, чим харчуєтеся і який спосіб життя ведете ви?