Догори
Дати відгук

День серця: як якість повітря впливає на ризик серцево-судинних захворювань

Чисте повітря може лікувати хворе серце. І це не метафора.

2 хв на прочитання29 Вересня 2021, 12:48
Повітря Повітря
Поділитись:

29 вересня відзначають День серця. Мало хто звертає увагу на зв’язок між тим, чим людина дихає — у прямому сенсі — та ризиком виникнення у неї серцево-судинних захворювань. А проте підвищений ризик смерті від хвороб серця є у переліку «побічних ефектів» постійного дихання забрудненим повітрям. Наскільки це стосується українців?

За статистикою 95 % людей на Землі дихають небезпечним повітрям. Завдяки супутниковим технологіям можна в реальному часі моніторити найбільш забруднені точки у світі. Наприклад, це можна зробити тут. На карті видно, що мешканці різних регіонів України мають різні можливості дихати на повні груди.

Однак, крім промислового забруднення та вихлопних газів, на якість повітря впливають і інші чинники. Наприклад, спалювання листя. За інформацією з відкритих джерел, 1 т тліючого листя прирівнюється до 30 кг чадного газу, який надзвичайно легко зв’язується з гемоглобіном крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму, що підвищує ризик загострення захворювань серця.

Що ж робити, коли загальновідомо, що чисте й багате на кисень повітря позитивно впливає на роботу серця, але ти живеш у мегаполісі?

Лікарі радять якомога частіше оздоровлюватися, влаштовуючи прогулянки в лісі. Існує навіть спеціальний термін — лісотерапія. Адже науковці давно дійшли висновку про те, що лісове повітря унікальне, цілюще й ефективне.

Зокрема лісове повітря більш іонізоване порівняно з повітрям відкритого простору (уже не кажучи про повітря у будівлях). Річ не тільки в тім, що внаслідок фотосинтезу поглинається вуглекислий газ і виділяється кисень, а й у тім, що під час фотосинтезу виділяється атомарний кисень, активніший за молекулярний.

Цей кисень іонізує повітря, утворюючи легкі негативно заряджені аероіони, які, за відповідної концентрації, позитивно впливають на самопочуття людини. Ліс підвищує іонізацію повітря у 2–3 рази порівняно з відкритою місцевістю, у лісі вона вища, ніж на березі моря.

Благотворний вплив іонізованого повітря використовується для лікування багатьох хвороб. Наприклад, атмосфера листяного лісу сприяє лікуванню серцево-судинних захворювань.

Також ми розповідали, що замінники солі можуть знижувати ймовірність інсульту та серцево-судинних захворювань — дієтологи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Вісім моментів, які слід враховувати, вибираючи взуття при цукровому діабеті
2 хв на прочитання10 хвилин тому
Жінка з бізнес-класу спричинила повернення літака, який летів з Маямі: лайнер розвернувся просто над океаном
1 хв на прочитання2 години тому
Несподівано: дієтолог відзначила найкорисніший напій для печінки
1 хв на прочитання4 години тому
golos.ua
"Тисяча Зеленського" для людей 60+: є те, що вони не зможуть купити в аптеках
1 хв на прочитання6 годин тому
COVID: статистика нових заражених приголомшує, кількість госпіталізацій зростає
1 хв на прочитання7 годин тому
Посоліть свій шампунь: як досягнути кращого ефекту, ніж за допомогою дорогих засобів догляду
3 хв на прочитання9 годин тому
Смерть від звичайних, раніше виліковних хвороб - супербактерії вбивають мільйони людей
2 хв на прочитання10 годин тому
10 секретів, які допоможуть зберегти сексуальну гармонію в парі: розповідають сексологи
2 хв на прочитання16 годин тому