Догори
Дати відгук

Декілька дієвих порад, як захистити своїх вихованців від кліщів

Піроплазмоз – важке захворювання собак і котів, яке часто призводить до смерті чотириногих.

2 хв на прочитання01 Липня 2024, 17:00
Як захистити своїх вихованців від кліщів Як захистити своїх вихованців від кліщів
Поділитись:

Весняне потепління підвищує активність кліщів, переносників небезпечного захворювання – піроплазмозу. Причому кліщі нападають на тварин не тільки в лісових і паркових зонах, а й у межах міста.

Піроплазмоз – важке захворювання собак і котів, яке часто призводить до смерті чотириногих. Тому людям, у яких є домашні тварини, потрібно уважно ставитися до захисту свого вихованця.

Сьогодні існує великий асортимент захисних засобів від кліщів.

Це спеціальні нашийники, спреї, краплі, шампуні. Всі вони відзначаються різким запахом, що відлякує шкідника. Однак жоден виробник не дає 100% гарантії. Тому для оптимального захисту краще одночасно використовувати і краплі на холку, і нашийник, а перед прогулянкою в ліс або парк обробляти тварину спреєм. Також слід не забувати про необхідність повторної обробки, адже майже всі засоби мають захисну дію тільки протягом місяця.

Активність кліщів починається, коли ґрунт прогрівається до +5-7 градусів. Найбільше укусів буває в теплі сонячні дні травня і червня. Згодом активність шкідників знижується, а другий пік припадає на кінець серпня і початок вересня, проте від уже набагато слабший. У ці періоди слід уважно оглядати тіло тварин після кожної прогулянки. Ознаками укусу кліща може бути зміна загального стану і поведінки вихованця: відмова від їжі, млявість, підвищення температури тіла до 39,5-40 градусів, зміна кольору сечі.

Якщо кліщ іще не присмоктався до шкіри, потрібно зняти його і знищити. Також бажано поміняти місце прогулянки. Якщо ж паразит уже вкусив тварину, потрібна негайна допомога. При цьому кліща не слід відривати від шкіри, оскільки голова з лапками можуть залишитися, а їх видалити дуже складно. У цьому випадку може початися місцевий запальний процес. Звичайно, краще, щоб кліща видалив ветеринарний лікар. Якщо такої можливості немає, витягнути паразита, що присмоктався, можна спеціальним пристосуванням, яке продається у ветеринарній аптеці, або пінцетом, працюючи ним як викруткою. За відсутності таких інструментів місце укусу обробіть мінеральною олією чи гасом, у крайньому випадку – 5% розчином йоду.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.