Догори
Дати відгук

Чи захищають від COVID-19 маски з тканини

Науковці порівняли дієвість респіраторів, медичних і текстильних масок.

2 хв на прочитання23 Грудня 2020, 21:59
Поділитись:

Популярні серед населення маски із тканини не є достатнім засобом захисту від поширення коронавірусу без дотримання соціальної дистанції. Експерименти показали, що власники цих масок виробляють і вдихають достатню кількість крапель для зараження, якщо стоять близько до інших людей, повідомляє The Daily Mail.
Експерти з Державного університету Нью-Мексико провели експеримент з оцінки ефективності п'яти різновидів масок, включаючи респіратор із фільтром № 95, традиційну медичну маску, маску з тканини, двошарову тканинну маску в сухому та мокрому станах. Кожну з них випробовували на машині, яка використовувала парогенератор для видування крихітних рідких аерозольних крапель подібних тим, які надходять у повітря з рота і носа зараженої людини.
Результати експерименту показали, що респіратор з фільтром № 95 блокував майже 100 % теоретично заразних крапель, а медичні маски — не менше 96 %. Маски з тканини пропустили понад тисячу повітряних крапель, що виділяються під час чхання, а двошарові маски дали потрапити в організм понад 600 подібних крапель. З урахуванням того, що в кожній краплі теоретично може міститися до мільйона вірусних частинок, отриманої дози цілком достатньо для зараження.
У зв'язку з цим вчені підкреслюють, що маски з тканини не є достатньою гарантією захисту від зараження ковідом або навіть зменшення вірусного навантаження. Для досягнення цього ефекту носії масок повинні обов'язково дотримуватися соціальної дистанції там, де це можливо. Найбільш ефективною буде відстань у два метри від людини, яка стоїть поруч.

Нагадаємо, що науковці розповіли про простий спосіб діагностики здоров'я серця вдома.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost