Догори
Дати відгук

Чи потрібен узимку колд-крем і як ним користуватися: радить дерматолог

Не знижує ризик обмороження, але допомагає зменшити сухість і зневоднення шкіри, захистити її від обвітрювання.

2 хв на прочитання14 Січня 2024, 21:46
Зображення згенероване ШІ Зображення згенероване ШІ
Поділитись:

Морозне повітря, сніг і вітер — виклик для чутливої шкіри дітей і дорослих. Печіння, почервоніння та лущення шкіри здатні затьмарити зимові прогулянки. Допомогти ніжній шкірі пережити холод допоможе колд-крем. Як саме він допомагає і як ним користуватися, розповіла дерматовенеролог, трихолог Марина Ніколаєва.

Колд-крем — це щільний крем, який містить високий відсоток жирових компонентів. Оліїста текстура колд-крему допомагає захистити відкриті ділянки шкіри від морозного повітря та зимового вітру.

Важливо пам’ятати, що колд-крем не знижує ризик обмороження, але він допомагає зменшити сухість і зневоднення шкіри, захистити її від обвітрювання. Справжній захист від обмороження — теплий багатошаровий одяг, максимальний захист обличчя та кінцівок (шарф, шапка, рукавиці, теплі шкарпетки, сухе вільне взуття), обмеження часу перебування на морозному повітрі, регулярне зігрівання в теплому приміщенні.

Склад колд-крему:

  • жирова фаза — бджолиний віск, мінеральна олія, рослинні олії, парафін;
  • водна фаза (як варіант — термальна вода);
  • емульгатор — допомагає міцно «зв'язати» між собою воду й олію;
  • загусники, компоненти, що надають крему щільної текстури.

Колд-крему «без води» не існує за визначенням: будь-який крем — це емульсія, олія + вода, розрізняються вони тільки за співвідношенням води та олійної фази.

Віддушки й ефірні олії у складі — не найкращі супутники, вони частіше викликають алергічні реакції та подразнення чутливої шкіри.

Колд-крем захистить тонку та ніжну шкіру обличчя дітей і дорослих. Він підходить для профілактики появи почервоніння, лущення та печіння шкіри в морозну вітряну погоду. Особливо важливим є використання щільного захисного крему при початково тендітному шкірному бар'єрі, наприклад, у разі атопічного дерматиту.

Колд-крем наноситься на чисту та суху шкіру за 15-30 хвилин до виходу надвір, аби дати засобу повноцінно ввібратися. Як правило, до сучасних кремів додаються компоненти з емульгуючою дією — вони не дають водній фазі у складі крему «кристалізуватись» і пошкодити шкіру.

Як правило, сучасні колд-креми не вимагають змивання. Але його можна видалити зі шкіри після повернення додому, якщо текстура колд-крему здається вам неприємною чи є відчуття дискомфорту.

Колд-крем — чудовий спосіб захистити тонку і ніжну шкіру від ушкодження зовнішнього впливу. Проте колд-крем не всесильний — цей засіб не врятує шкіру від обмороження, тому завжди потрібно пам'ятати про правила безпечного перебування надворі в морозну погоду.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.