Догори
Дати відгук

Чи має медичний заклад зачинятися під час повітряних тривог

Фактично це вирішує керівник установи.

1 хв на прочитання09 Вересня 2022, 16:32
Поділитись:

Чи можна вважати правомірними дії персоналу закладу у разі закриття закладу охорони здоров'я під час тривог, загроз обстрілів тощо? На це запитання відповідає «Медичне право України».

З 24 лютого і до сьогодення законодавство «не отримало» вимог про зупинення роботи підприємств, зокрема закладів під час повітряних тривог. Фактично це вирішує керівник установи.

Варто зазначити, що низка військових адміністрацій своїми рішеннями заборонили роботу підприємств, установ та організацій у регіонах під час повітряних тривог, але фактично це не реалізовано у рамках закону.

Щодо закладів охорони здоров'я: авжеж, мають різницю загроза обстрілу й наявний ургентний стан, патологія, яка може забрати життя у найближчий час життя хворого у разі, якщо йому не буде надано медичну допомогу. МОЗ України не визначило єдиний механізм дій закладу в таких ситуаціях.

Тож станом на сьогодні відповідальності за роботу медичного закладу під час тривог законодавством не встановлено.

Отже, кожен керівник лікувального закладу самостійно приймає рішення, чи буде медичний заклад припиняти роботу під час повітряної тривоги, чи ні. Проте юристи рекомендують розробити та затвердити внутрішні документи, які встановлюють алгоритм дій під час повітряних тривог, хто з працівників і як має поводитися, отримати додаткову інформовану згоду від пацієнта.

Також ми розповідали про зниження когнітивних здібностей під час війни: як мінімізувати.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.