Догори
Дати відгук

Чому українців навчив ковідний рік і які нові звички в нас з'явилися

Під час пандемії поменшало не лише грошей, але й роботи.

4 хв на прочитання16 Березня 2021, 14:35
Чому українців навчив ковідний рік і які нові звички в нас з'явилися Чому українців навчив ковідний рік і які нові звички в нас з'явилися
Поділитись:

«Коронакриза» виявилася випробуванням для більшості українців. Звісно, що вона все ще триває та можуть бути нові  сюрпризи,  але те, що коронавірус вплинув на все та на всіх, як із фінансової, так і з емоційно-моральної точки зору, це факт.   

Фінансові показники просіли у всіх, і українці тут не виняток. Можна сказати, що  у 2020 році українці стали ще біднішими. Переважна більшість українських родин відчувала фінансові труднощі під час кризи та пандемії. І ці відчуття підтверджує статистика. Під час пандемії поменшало не лише грошей, але й роботи.

Якщо вірити статистиці, то наразі не працює кожен десятий працездатний громадянин, хоча торік без роботи сидів лише кожен 12-й.

Українці та дозвілля

Українці значно рідше стали проводити дозвілля за межами домівок: у ресторанах, закладах культури, в салонах краси, нічних клубах, спортивних комплексах тощо. Причин декілька: ковід і карантин, страх, брак коштів, закриті кордони.   

Економія та витрати

В суспільстві значно побільшало «екологічності»: робота онлайн не потребувала купувати нових речей, родини стали менше витрачати на розваги, але більше відкладати на випадок коронавірусу. 

Українці перестали бездумно витрачати кошти. Багато хто за час карантинних вихідних навів лад у шафах і на стелажах, виявивши як чимало непотребу, так і тих речей, які можна використовувати повторно чи віддати на благодійність. 

Їжа та знерухомленість тіла

Робота онлайн і перебування на карантині, брак можливості відвідувати спортзали вплинули на вагу українців. Більше сидиш вдома — більше їси. Звичка постійно щось жувати стала справжньою проблемою для багатьох людей. Крім цього карантин — це стрес, і більшість людей схильні його «заїдати».

ВООЗ прирівнює поширення зайвої ваги у світі до епідемії: майже 40 % землян переїдають, мають надлишкові кілограми, і в останні роки від ожиріння та супутніх хвороб помирає значно більше людей, ніж від голоду.

Ситуація в Україні — ще гірша: майже 60 % повнолітніх громадян мають зайву вагу, кожен четвертий — ожиріння.

Чимало людей почали більше ходити пішки та робити вправи вдома, разом із тренерами онлайн чи самостійно. Виявилося, що підтримувати форму можна і на карантині, але для цього потрібна самодисципліна.

Український характер

Один і той самий українець у лютому та в грудні 2020 року поводиться як дві різні людини, помітили психологи.

За неповний рік пандемія, карантин, епідемічні ризики та власні страхи змінили моделі поведінки людей і виробили звички, які вже стають «новою нормою». Про це в коментарі Радіо Свобода розповів соціальний психолог, доктор психологічних наук Вадим Васютинський.

Не можна не додати, що коронавірус навчив людей бути більш гнучкими та відповідальними, толерантними, уважними до своїх рідних і пенсіонерів, які лишилися на самоті. Українці навчилися цінувати працю медиків, які опинилися один на один із вірусом.

Водночас не можна не згадати про відсоток коронаскептиків і пофігістів, які не сприймали правила та нехтували карантинними нормами безпеки. Саме ці українці влаштовували масштабні вечірки та весілля, ходили на концерти. 

Фізика та фізіологія

Люди навчилися не торкатися обличчя на вулицях, не обійматися та не вітатися за руки. Також люди зрозуміли та навчилися тримати соціальну дистанцію. Поважати інших і берегти себе, вдягаючи маски.

Мити руки, не ходити вдома в одязі, гуляти подалі від людей — це також набуті звички багатьох сучасників. Як і мати із собою антисептик. 

Додамо, що Європа продовжує жорсткі обмеження: в яких країнах діє локдаун.

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення з відкритих джерел
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання2 години тому
Лісова пожежа в селі Хасія поблизу Афін у серпні: 2023 рік був одним із найгірших лісових пожеж у Європі. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання3 години тому
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
1 хв на прочитанняВчора
Україна презентує унікальну методологію оцінки екологічних наслідків збройних конфліктів
2 хв на прочитанняВчора
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитанняВчора
На Миколаївщині порушники відшкодували понад 23 тисячі гривень збитків за незаконну рубку дерев
2 хв на прочитанняВчора