Будь-яке розумове напруження різко знижує фізичні можливості: маркетолог радить, чого не варто робити вранці

1 хв на прочитання30 Січня 2023, 09:03

Ранок для більшості людей — час пікової потужності. Витрачайте її на виконання найважливіших завдань.

Круїзний лайнер Queen Elizabeth 2 переміщується на 4 см на кожен спалений літр дизпалива. Мозку потрібна енергія приблизно в таких же кількостях. А енергії страшенно мало. Організм черпає її з одного й того ж бака — нам треба не лише думати, а й ходити, дихати та тиснути ручку начальнику. Про це розповідає психолог, маркетолог Микола Молчанов.

«Навіть звична фраза «давай постоїмо, поговоримо» — наслідок того, що нам у прямому розумінні складно витрачати енергію на фізичне переміщення у просторі й одночасно витрачати сили на підтримку осмисленої розмови», — говорить експерт.

Він розповідає про експерименти, які проводилися ще в ХІХ столітті — коли випробуваних, зайнятих виконанням інтелектуального завдання, просили витиснути динамометр (прилад, що вимірює фізичне зусилля). З'ясувалося, що будь-яке розумове напруження різко знижує фізичні можливості — іноді майже вдвічі.

Маркетолог радить не займатися вранці такою інтелектуальною роботою, як розбір пошти, що скупчилась, вирішувати безліч дрібних завдань, «розгойдуватися» тощо.

«Ранок для більшості людей — час пікової потужності. Витрачайте її на виконання найважливіших завдань. А призначивши нараду на вечір — не дивуйтеся, що з креативом якось не дуже», — наголошує експерт.

Також ми розповідали про сидячу роботу: флеболог радить, як урятувати ноги від варикозу.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: