Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Американські вчені пропонують лікувати малярію у комарів, щоб зупинити поширення хвороби

Американські вчені пропонують лікувати малярію у комарів, щоб зупинити поширення хвороби

Новий підхід передбачає використання протималярійних препаратів для очищення організму комах від паразитів, замість їх знищення інсектицидами.

3 хв на прочитання5 годин тому
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Американські дослідники висунули нову ідею боротьби з малярією: вони пропонують давати протималярійні препарати комарам, щоб очистити їх від інфекції та запобігти подальшому поширенню хвороби.

Малярійні паразити, які щороку вбивають майже 600 тисяч людей, переважно дітей, передаються самками комарів під час укусу та споживання крові. Наразі зусилля спрямовані на знищення комарів за допомогою інсектицидів, а не на лікування їх від малярії.

Проте команда науковців з Гарвардського університету виявила два препарати, які можуть успішно позбавити комах від малярії при абсорбції через лапки. Довгостроковою метою є покриття протимоскітних сіток цим коктейлем препаратів.

Використання протимоскітних сіток є одним з найефективніших способів запобігання малярії, оскільки основні комарі-переносники захворювання активні вночі. Також рекомендуються вакцини для захисту дітей, які проживають у регіонах високого ризику.

Сітки діють як фізичний бар'єр, а також містять інсектициди, які вбивають комарів, що сідають на них. Однак у багатьох країнах комарі стали стійкими до інсектицидів, тому хімічні речовини більше не вбивають їх так ефективно, як раніше.

"Раніше ми ніколи не намагалися безпосередньо вбивати паразитів у комарі, тому що ми просто вбивали самого комара", - говорить дослідниця доктор Олександра Пробст з Гарварду. Однак вона зазначає, що такий підхід "вже не працює".

Дослідники проаналізували ДНК малярійного паразита, щоб знайти можливі слабкі місця під час зараження комарів. Вони взяли велику бібліотеку потенційних препаратів і звузили її до короткого списку з 22. Ці препарати були протестовані на самках комарів, яких годували кров'ю, зараженою малярією.

У своїй статті в журналі Nature вчені описують два високоефективні препарати, які знищили 100% паразитів. Препарати були протестовані на матеріалі, подібному до протимоскітних сіток.

"Навіть якщо комар переживе контакт з сіткою, паразити всередині нього будуть знищені, і тому він все одно не передаватиме малярію", - сказала доктор Пробст.

"Я думаю, що це справді захоплюючий підхід, тому що це абсолютно новий спосіб боротьби з самими комарами".

Вона вважає, що малярійний паразит з меншою ймовірністю стане стійким до цих препаратів, оскільки в кожній зараженій людині їх мільярди, а в кожному комарі - менше п'яти.

За словами дослідників, дія препаратів зберігається на сітках протягом року, що потенційно робить їх дешевою та довготривалою альтернативою інсектицидам.

Цей підхід був доведений в лабораторних умовах. Наступний етап вже запланований в Ефіопії, щоб перевірити, чи ефективні протималярійні сітки з препаратами в реальному світі. Знадобиться щонайменше шість років, щоб завершити всі дослідження і з'ясувати, чи спрацює цей підхід.

Проте бачення полягає в тому, щоб протимоскітні сітки оброблялися як протималярійними препаратами, так і інсектицидами, щоб у випадку, якщо один підхід не спрацює, спрацював інший.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
На Одещині судитимуть директора деревообробного підприємства за контрабанду лісоматеріалів
На Одещині судитимуть директора деревообробного підприємства за контрабанду лісоматеріалів
1 хв на прочитання46 хвилин тому
Фото "УЗ"
Укрзалізниця продовжує ліквідовувати наслідки провалу земної породи для відновлення руху поїздів
1 хв на прочитання2 години тому
Гороскоп на 19 травня 2025 року
Астропрогноз і гороскоп на 25 травня 2025 року
6 хв на прочитання3 години тому
Економічна підтримка: в Україні запрацював спільний інвестиційний фонд зі США. Фото: Мінекономіки України
В Україні офіційно запустили Американсько-український Інвестиційний фонд
1 хв на прочитання9 годин тому
Зелена мозаїка міст і долин
4 хв на прочитання11 годин тому
У Швейцарії запустили першу у світі мобільну сонячну електростанцію на залізничній колії
2 хв на прочитання12 годин тому
Німецький маковий сирник — нетрадиційний, вишуканий і водночас простий десерт
1 хв на прочитання15 годин тому
Створюємо сад із вибухом контрастних кольорів: магія ландшафтного дизайну
2 хв на прочитання22 години тому