Догори
Дати відгук

50 % дитячих іграшок на українському ринку — небезпечні або сумнівної якості

Батьки не знають, як відрізнити безпечну іграшку від небезпечної.

2 хв на прочитання27 Травня 2021, 20:00
Фото: Shara Toys Фото: Shara Toys
Поділитись:

На ринку України продається приблизно 50 % дитячих іграшок сумнівної якості; нерідко цей товар заборонений у Європейському Союзі. Про це розповіла виконавча директорка ГС «Українська асоціація індустрії іграшок» Наталія Іваненко, пише ukrinform.ua.

«На ринку України приблизно 50 % іграшок сумнівної якості. Часто це товар, заборонений до реалізації в Європейському Союзі, а в нас у магазині такі іграшки продаються. Зазвичай вони мають хімічний тип ризику, але батьки про це нічого не знають. В Україні лише 144 позиції заборонено для реалізації на ринку», — розповіла Іваненко.

Вона зазначила, що батьки декларують, що їх найбільше турбує безпечність іграшки, але на практиці вони не знають, як відрізнити безпечну іграшку від небезпечної, а попит породжує пропозицію.

«Ми хочемо, щоб хоча б продавці розуміли, що таке технічний регламент безпечності іграшок, яким вимогам має відповідати товар. Вся декларація про іграшку має бути українською мовою, і вся інформація про виробника має відповідати тій інформації, яка стосується іграшки», — підкреслила експерт.

Вона також нагадала, як можна обрати безпечну іграшку. Насамперед товар потрібно оцінити за зовнішнім виглядом: як нанесено фарбу, як закріплено деталі, яке маркування. Запитати декларацію про відповідність, ідентифікувати продавця на випадок проблем з іграшкою, запитати, чи нададуть фіскальний або товарний чек.

Зважити на ціну — якщо іграшка імпортного виробництва, вона не може коштувати 21 гривню. Можна перевірити походження іграшки за QR-кодом. Якщо це м’яка іграшка, на ній не має бути написано, що це сувенір.

Особлива увага має приділятися вибору іграшок, які використовуються влітку, таких як надувні кола, форми для піску тощо, загалом усі іграшки для теплої пори року, бо на сонці іграшка буде нагріватися та може випаровувати шкідливі речовини.

Також треба ретельно обирати дитячу косметику, бо в ній теж може бути хімічний тип ризику.

Експерт порадила особливо обережно ставитися до купівлі іграшок через інтернет.

Нагадаємо, що на Кіровоградщині жінка має унікальну колекцію ялинкових іграшок.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.