Догори
Дати відгук

Не варто забороняти дітям грати у відеоігри - дослідження іспанських вчених

2 хв на прочитання24 Вересня 2020, 14:00
pixabay pixabay
Поділитись:

Відеоігри дозволяють дітям поліпшити робочу пам'ять, з'ясували  вчені з Відкритого університету Каталонії. Більш того, цей ефект зберігається в дорослі роки, навіть якщо людина вже давно закинув гри.

Всупереч побоюванням батьків, відеоігри здатні приносити дітям користь. Робота вчених  була опублікована в журналі  Frontiers in Human Neuroscience. В ній ідеться, що  більш ранні дослідження вже дозволили встановити, що відеоігри сприяють структурним змінам в мозку, наприклад, збільшенню розмірів деяких його областей,  що відповідають за увагу і зорово-просторові навички.

Для дослідження вчені запросили 27 осіб у віці 18-40 років. Частина з них в підлітковому віці активно грала в відеоігри, у інших такого досвіду не було. Протягом місяця дослідники вивчали їх когнітивні навички, в тому числі робочу пам'ять, яка забезпечує тимчасове зберігання інформації, доступної для безпосередньої обробки. Піддослідним пропонувалося з'єднувати точки на папері, вирішувати головоломки з сірниками, подумки обертати об'ємні фігури, а вчені вимірювали швидкість і точність виконання завдань.

Після перших тестів учасники дослідження повинні були протягом 10 днів грати в Nintendo Super Mario 64 по півтори години в день.  

«Люди, які були завзятими геймерами до підліткового віку, незважаючи на те, що більше не грали, краще справлялися із завданнями, задіють робочу пам'ять. Вони вимагають зосередження і маніпулювання інформацією для отримання результату»,- каже Марк Палаус, один з авторів роботи.

Додамо, наприкінці вересня очікується сильна магнітна буря — її пік припаде на 26−27 число. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost