Догори
Дати відгук

Науковці довели, що діти, які живуть у зелених районах, мають більший ІQ

Зелене оточення пов'язане з нашою когнітивною функцією, такою як пам'ять і увага.

2 хв на прочитання06 Травня 2021, 23:50
Діти, які живуть у зелених районах, мають більший ІQ — дослідження Діти, які живуть у зелених районах, мають більший ІQ — дослідження
Поділитись:

Зелені зони впливають не тільки на забезпечення людей киснем, очищення повітря, створення краси та затишку. Виявилося, що парки та газони, ліси та сади впливають на розумові здібності людини.

The Guardian надрукував дослідження, в якому говориться, що діти, які живуть у зелених районах, мають більший ІQ. Дослідження показало, що зростання у більш зеленому міському середовищі підвищує інтелект дітей і знижує рівень важкої поведінки.

Аналіз понад 600 дітей у віці від 10 до 15 років показав, що зростання озеленення їх району на 3 % підвищив їх IQ в середньому на 2,6 бала.

Вже є переконливі докази того, що зелені насадження покращують різні аспекти когнітивного розвитку дітей, але це перше дослідження, присвячене вивченню IQ. Причина невідома, але може бути пов'язана з нижчим рівнем стресу, великою кількістю ігор і соціальних контактів або більш спокійним середовищем.

У дослідженні, опублікованому в журналі Plos Medicine, використовувалися супутникові зображення для вимірювання рівня зелені в околицях, включаючи парки, сади, вуличні дерева та будь-яку іншу рослинність.

Середній показник IQ становив 105, але вчені виявили, що 4 % дітей у районах із низьким рівнем озеленення отримали оцінку нижче 80, а жодна дитина не отримала оцінку нижче 80 — у районах із великою кількістю зелені.

Поведінкові труднощі, такі як недостатня увага й агресивність, також вимірювалися у дітей з використанням стандартної рейтингової шкали, і середній бал становив 46. У цьому випадку збільшення кількості зелені на 3 % привело до зниження поведінкових проблем на два пункти відповідно до попередніх досліджень.

«З'являється все більше свідчень того, що зелене оточення пов'язано з нашою когнітивною функцією, такою як пам'ять і увага, — сказав Тім Наврот, професор епідеміології навколишнього середовища в університеті Хаселт у Бельгії, де проводилося дослідження. — Я вважаю, що містобудівники повинні приділяти пріоритетну увагу інвестиціям у зелені насадження, тому що створення оптимальних умов для дітей, щоб повністю розкрити свій потенціал, справді має велике значення».

До слова, на Одещині можна побачити величезну колонію лебедів-шипунів (фото). 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.