Догори
Дати відгук

5 способів замінити сонце: радить експерт

Узимку сонця обмаль, і можливість поїхати до сонячних країн є не в усіх.

2 хв на прочитання15 Січня 2024, 22:16
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Сонце дуже корисне для здоров'я — воно має багатофакторний системний вплив. Але взимку сонця обмаль, і можливість поїхати до сонячних країн є не в усіх. Що можна придумати, щоб хоч частково замінити сонце? Про це розповідає кандидат медичних наук, автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров’я Андрій Біловешкін.

1) Світло. Для бадьорості потрібно багато яскравого світла. Це і потужні лампи світлотерапії (10.000 люкс біля ока) чи зібрані системи. Особливо гарні вони вранці (коли снідаєте та працюєте). Також ловіть просвіти у хмарах, виходьте надвір, працюйте біля вікна. Яскраве світло підтримає ваш настрій.

2) Вітамін D. Навіть яскраве світло не містить ультрафіолету у своєму спектрі. Якщо у вас низький рівень вітаміну D, компенсуйте його добавками. Природою задумано, що худнучи взимку, ви отримуєте депонований у жирі вітамін D.

3) Оксид азоту. Сонце сприяє утворенню оксиду азоту, який є важливим для здоров'я судин. Компенсувати це можна збільшенням фізичної активності, що також стимулює утворення NO. Якщо на вулиці це неможливо, дивіться серіал на велотренажері, працюйте стоячи, купіть додому скакалки, балансири, турнік. Також не варто забувати про продукти, що містять корисні нітрати (червоний буряк) і добавки.

4) Ендорфіни. Сонце запускає вироблення меланіну, але це йде хитрим шляхом. Спочатку синтезується проопіомеланокортин, який розрізається до ендорфіну, АКТГ, меланоцитстимулюючого гормону. Тобто водночас із засмагою ми отримуємо ендорфіни. Але солярій небезпечний для здоров'я, а ендорфіни ми можемо отримати і за допомогою пробіжки, лазні, загартування.

5) Меланін. Так, засмагати у солярії шкідливо, але це не привід ходити блідим. Колір шкіри залежить не лише від меланіну, а й від жиророзчинних каротиноїдів. Це лікопін томатів, криптоксантин апельсинів, бета-каротин моркви, астаксантин червоної риби та багато інших. Якщо ви їсте багато овочів, то ваша шкіра матиме красивий золотистий відтінок, а блідість узимку виказує любителя макаронів. Як варіант — добавка астаксантину.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Лісова пожежа в селі Хасія поблизу Афін у серпні: 2023 рік був одним із найгірших лісових пожеж у Європі. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання22 Листопада 2024
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитаннягодина тому
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитання2 години тому
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
1 хв на прочитання3 години тому
Україна презентує унікальну методологію оцінки екологічних наслідків збройних конфліктів
2 хв на прочитання6 годин тому
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитання7 годин тому
На Миколаївщині порушники відшкодували понад 23 тисячі гривень збитків за незаконну рубку дерев
2 хв на прочитання8 годин тому
На Полтавщині знайдено червонокнижну рослину (ФОТО)
1 хв на прочитання9 годин тому