Догори
Дати відгук

5 хвороб, які можуть протікати безсимптомно

Розповідаємо, які хвороби можна пропустити через слабко виражені симптоми.

3 хв на прочитання30 Грудня 2020, 09:14
Поділитись:

Часом ми не звертаємо уваги на попереджувальні сигнали, які подає нам організм. Головний біль, тривалий кашель — ці ознаки можуть свідчити не тільки про застуду, але і про більш серйозні хвороби. Розповідаємо, які хвороби можна пропустити через слабко виражені симптоми.

ДІАБЕТ

У цієї хвороби на ранній стадії майже немає симптомів. Сигналами про її розвиток можуть стати сухість у роті, зниження зору, спрага і часте сечовипускання. Нерідко ми ігноруємо подібні ознаки, що призводить до погіршення стану здоров'я.

Ще один важливий симптом недуги — зміна кольору шкіри в зоні шиї і під пахвами. Зазвичай за діабету вона стає темнішою, здається більш засмаглою. До слова, в зоні ризику діабету знаходяться люди старші 45 років, а також люди із зайвою вагою, підвищеним тиском і високим рівнем холестерину в крові. Наявність цих ознак є приводом обстежитися у лікаря.

 ПІДВИЩЕНИЙ ТИСК

За даними вчених, майже 50 % людей не знають про свій підвищений тиск. Хвороба може довго та непомітно розвиватися в людині, завдаючи шкоди судинам. Згодом недуга проявляється у вигляді проблем із нирками, інфарктом або інсультом. Щоб уникнути небажаних наслідків, лікарі рекомендують регулярно перевіряти тиск. Можна це робити хоча б раз на рік. А ще краще — придбати тонометр, щоб відстежувати свій стан навіть вдома.

ГЛАУКОМА

Хвороба, яка спричиняє втрату зору, теж непомітна. Розвивається глаукома дуже повільно через підвищення очного тиску, що ускладнює циркуляцію рідини в оці. В результаті зір людини стає туманним, що призводить до сліпоти. Найчастіше захворювання розвивається у людей після 40 років. Саме тому дуже важливо щорічно перевіряти зір у фахівців, щоб контролювати його стан.

ПРИСТУПИ АПНОЕ (ЗУПИНКИ ДИХАННЯ) 

Вважається, що від апное страждають люди з надмірною вагою, але насправді у групі ризику також перебувають до 50 % жінок від 20 до 70 років. Це стан, за якого в людини під час сну раптово переривається дихання. Небезпечні напади нерідко з'являються у людей із проблемами серця та діабетом. Щоб вчасно виявити недугу та почати лікування, важливо звертати увагу на симптоми недуги. До них належать безсоння, перепади настрою, головний біль і запаморочення. Ці ознаки жінки нерідко списують на ПМС, погану погоду тощо.

РАК ЛЕГЕНІВ

Одна з найбільш  небезпечних хвороб. На ранніх стадіях майже не проявляється. В зоні ризику недуги перебувають і курці, і навіть ті, хто ніколи не страждав від згубної звички. Одним із поширених проявів хвороби вважається тривалий кашель, але він виникає, коли рак щосили знищує організм. Щоб попередити розвиток раку легенів, необхідно ретельно стежити за своїм здоров'ям. Курцям і людям із такими ознаками, як біль у грудях, проблеми з диханням, задишка, хрипи та сиплість голосу, обов'язково звертатися за консультацією до лікаря

До слова, лікарі назвали потужні природні антисептики.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Зображення згенеровано ШІ
Сімейна медицина в Україні між служінням і комерціалізацією: чи є вихід?
4 хв на прочитання6 годин тому
Робота мобільної клініки в прифронтових українських селах. Фото: Dignitas Ukraine
Десятки населених пунктів залишилися без медичної допомоги: мобільні клініки допомагають жителям прифронтових сіл
2 хв на прочитання14 годин тому
Фото ілюстративне
19 травня Україна відзначає День сімейної медицини
1 хв на прочитання14 годин тому
Фото ілюстративне
Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами: в Україні зростає захворюваність
3 хв на прочитання16 годин тому
Зміна клімату загрожує вагітним жінкам — екстремальна спека підвищує ризик передчасних пологів
2 хв на прочитання19 годин тому
Імунологи створили універсальну протиотруту від укусів отруйних змій на основі крові "людини-імунітету"
2 хв на прочитанняВчора
У Німеччині пасажирський літак опинився без керування на висоті 10 тисяч метрів
1 хв на прочитанняВчора
Як алкоголь впливає на тиск: від короткочасного підвищення до хронічної гіпертонії
2 хв на прочитанняВчора