Четвер, 01 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Відео
  • 40 сортів фундука вирощує садівник-любитель на Черкащині (відео)

40 сортів фундука вирощує садівник-любитель на Черкащині (відео)

3:18 626
Поділитись:

Чоловік має майже 40 сортів горіхів  із різних куточків світу – Америки, Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі.  

В Україні через зміну клімату стало можливим вирощувати все більше культур. І якщо південь України вже приглядається до вирощування оливок, як у Греції, то у центрі країни садівники вправно розводять фундук.

На Черкащині в селі Худяки  садівник Сергій Кучугурний вирощує 40 сортів фундука  з різних частин світу. Як ідеться у сюжеті Суспільного,  чоловік має майже 40 сортів горіхів  із різних куточків світу – Америки, Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі.  

Садівник сам  відпрацьовує технології посадки, обрізки та експериментує з різними видами цього горіха. У майбутньому планує перейти на більші площі. 

Кучугурний  почав вирощувати горіхи 5 років тому. Заклав сад. 

Скріншот “Суспільне”

"Для посадки обрали фундук. У нашій місцевості з дощами складно, тож його потрібно поливати. Коли отримали перші результати, зрозуміли, що ризики виправдалися, але все залежить від погодних умов",– розповідає Сергій Кучугурний.

Фундук починає плодоносити приблизно на другий-третій рік,  і перший урожай садівник отримав минулого року. Він вирощує  промислові сорти, які використовують кондитери, і десертні. Промислові цінуються округлою формою і жирністю.

За словами Сергія, вирощування фундука для нього – це захоплення, але в майбутньому, сподівається, що це буде перспективний бізнес.

Відомо, господар на Київщині вирощує зелень на першій у країні вертикальній фермі (відео).