17 травня - Всесвітній день горіха
Горіхи є важливим джерелом багатьох корисних поживних речовин.
Всесвітній день горіхів відзначається 17 травня кожного року з метою привернути увагу до користі та важливості горіхів як частини збалансованого харчування та екологічного розвитку. Це свято відзначається широко по всьому світу з акцентом на пропаганду здорового способу життя та збереження природи.
Горіхи є важливим джерелом багатьох корисних поживних речовин, таких як білки, ненасичені жири, вітаміни, мінерали та антиоксиданти. Вони сприяють здоров'ю серця, мозку, шкіри, допомагають знижувати рівень холестерину та зменшують ризик розвитку деяких захворювань. Горіхи також мають велике значення для екосистем, оскільки вони є джерелом їжі для багатьох видів тварин, сприяють розплодженню деяких рослин та підтримують біорізноманіття.
Що лікують волоські горіхи
- Зміцнюють роботу серця. Ольга Дорош рекомендує додавати невелику жменю горіхів у свій щоденний раціон, також давати їх дітям та підліткам. Їх споживання збільшить поступання в організм калію, магнію, клітковини та фолієвої кислоти, які сприяють оптимальній роботі серцево-судинної системи. Горіхи ще називають, як говорить лікарка, «здоровою їжею для серця».
- Стимулюють роботу мозку та зміцнюють нервову систему. Волоські горіхи містять у собі велику частку поліненасичених кислот омега-3, які активують мозок, поліпшують пам’ять та допомагають добре концентрувати увагу. Також вони знімають нервову напруженість та стрес. Волоські горіхи містять у собі вітаміні групи В, магній і незамінні амінокислоти триптофан та ізолейцин, які позитивно впливають на нервову систему, поліпшуючи настрій. Волоські горіхи дуже корисні для тих, хто страждає на безсоння та нервозність.
- Налагоджують процеси травлення та зменшують ризики захворювання на рак кишківника. Горіхи є джерелом харчових волокон, які сприяють нормалізації процесів травлення, слугують профілактикою закрепів та допомагають знизити рівень «поганого» холестерину в крові.
- Допомагають стабілізувати рівень цукру в крові. Волоський горіх має в собі білок, клітковину та поліненасичені жири, які нормалізують підвищений цукор. Також вживання горіхів попередить ризик розвитку діабету ІІ типу. Так як вони мають низький глікемічний індекс – 15, то їх можна їсти навіть діабетикам.
- Зміцнюють імунітет і вкрай необхідні вагітним. Горіхи мають багато вітаміну В9 – фолієвої кислоти. Ця речовина неодмінно має бути в раціоні майбутніх мам, оскільки відіграє важливу роль у формуванні та розвитку дитини. Для зміцнення імунітету вкрай важлива олія горіха, яка допомагає проти вірусних та застудних захворювань.
Більше новин читайте на GreenPost.