Догори
Дати відгук

10 продуктів, які потрібно їсти в правильний час доби

В різний час доби одна і та ж їжа по-різному впливає на наш організм.

6 хв на прочитання07 Січня 2023, 20:00
Поділитись:

Людський організм працює за своїм внутрішнім годинником. І в харчуванні теж мають бути свої закономірності. Наприклад, ті продукти, що були спожиті вранці, у вечірній час можуть викликати дискомфорт. І пов’язано це, перш за все, з тим, що в різний час доби одна і та ж їжа по-різному впливає на наш організм.

Картопля

Якщо з’їсти пюре на вечерю, то це буде так само шкідливо, як і поласувати смаженою картоплею. Пояснюється це тим, що у картоплі високий глікемічний індекс. Цей овоч дуже швидко засвоюється організмом і дає йому максимум енергії, проте незабаром після цього людина починає відчувати себе голодною. І все б нічого, але ж попереду ціла ніч. Тому, якщо ви не хочете щоб улюблені картопляні страви відкладалися в зайві сантиметри на талії, їжте картоплю на сніданок або обід.

Банан

У багатьох є звичка їсти фрукти та овочі перед сном. І банан здається кращим варіантом пізньої вечері. Він калорійний та поживний, тому чудово пригнічує відчуття голоду. Але виявляється, що ця звичка не має нічого спільного зі здоровим харчуванням. Якщо вгамовувати відчуття голоду бананами, то можна заробити розлад шлунку через високу концентрацію магнію в цьому фрукті.

Тому, якщо вам не хочеться відчувати дискомфорт після поїдання бананів, їжте їх відразу після основного прийому їжі. Так вони допоможуть поліпшити процес перетравлення їжі та приборкати апетит. Крім того, банани можна їсти в перші 20 хвилин після фізичних навантажень, щоб закрити вуглеводне вікно, яке утворилось після спортивних занять.

Яблуко

Яблуками багато хто звик замінювати основний прийом їжі. Але виявляється, що вони зовсім не втамовують голод, а зовсім навпаки – здатні ще більше розігріти апетит. Якщо їсти яблука натщесерце, у шлунку збільшується кислотність, що призводить до дискомфорту в області живота. Щоб цього не сталося, їсти яблука краще між прийомами їжі.

Помідор

Для багатьох стане відкриттям, але помідори – не найкраща їжа для вечірнього меню. У томатах міститься пектин і щавлева кислота, які можуть викликати розлад шлунку, привести до здуття живота та порушити сон. Ідеальним часом для поїдання томатів вважається ранок.

Натуральні йогурти

Виявляється, що і солодкі йогурти зі шматочками фруктів і ягодами, горіхами та сухофруктами далеко не найкраща ідея для сніданку. І все тому, що коли людина голодна, в її шлунку підвищується рівень соляної кислоти, а кисломолочні продукти, завдяки молочній кислоті, її рівень різко знижують. У результаті їжа починає погано засвоюватися, тому можуть виникнути проблеми з травленням.

Тож кисломолочні продукти краще їсти після їжі, коли рівень кислоти в шлунку низький. І особливо цього правила важливо дотримуватися з кисломолочними продуктами з пробіотиками.

Горіх

Ніхто не стане заперечувати, що горіхи дуже корисні для організму. У них містяться корисні жири, білки та клітковина, та й ціла купа інших не менш корисних мікроелементів. Але щоб весь цей спектр корисних речовин дійсно збагатив організм, а не привів до набору зайвої ваги – необхідно відмовитися від перекусів горіхами на ніч. Без шкоди для фігури їсти ці ласощі можна протягом дня як здоровий перекус. При цьому дуже важливо дотримуватися золотої середини та не перевищувати допустиму добову калорійність.

Паста

Макаронні вироби як гарнір – це смачна, але дуже калорійна їжа. А це означає лише одне: паста відмінно підходить в якості обіду, але ніяк не вечері. По-перше, в макаронах дуже багато калорій, тому уникнути збільшення ваги та порушення метаболізму буде досить важко. Ну і, по-друге, поїдання пасти в пізні години може спровокувати появу тяжкості в шлунку, а разом з тим і порушення сну.

Рис

Точно так само, як і картопля, білий рис відноситься до продуктів, які є джерелами швидких вуглеводів. Тому, якщо ви мрієте схуднути та дотримуєтеся здорової дієти, відмовтеся від ідеї їсти цей корисний продукт на вечерю. В іншому випадку будьте готові до того, що в найнесподіваніший момент вам дуже захочеться їсти та доведеться знову бігти до холодильника.

Білий рис – це ідеальна страва на сніданок або обід. Разом з порцією цього продукту в правильний час можна отримати заряд енергії, цілий список корисних вітамінів і мікроелементів.

Гострі спеції

Сперечатися з тим, що гострі спеції – відмінні інгредієнти, які здатні поліпшити смак будь-якої страви, ніхто не буде. Але цей універсальний продукт не варто їсти в невідповідний для цього час. Для гострих спецій не підходять вечірні прийоми їжі, тому що гострі спеції здатні дратувати слизову оболонку шлунка. Через це є велика ймовірність того, що після поїдання страв, приправлених гострими спеціями, можуть з’явитися печія та болі у шлунку. Тому приправляти гострими спеціями краще обідні страви.

Сир

Будь-які види сирів, також як і страви з їх додаванням, краще не їсти під час вечері. Незважаючи на те що такі продукти не можна назвати шкідливими, при поїданні їх в неправильний час можлива поява багатьох неприємних проблем. Це може бути і тяжкість в шлунку, і труднощі з сном. Багато в чому це пов’язано з тим, що в сирах міститься тирамін, який може знижувати вироблення гормонів, які відповідають за регулювання сну. На додачу до цього організму дуже важко перетравлювати жири, що містяться в сирах, через що може виникнути запалення в шлунку. Їжте сири на сніданок і обід, тоді всі ці неприємні наслідки вам будуть не страшні.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Масштабна реформа Кабміну
Уряд провів масштабну реформу, створивши три "суперміністерства" та ліквідувавши низку відомств
2 хв на прочитання2 години тому
Фото: Femina.wwmindia.com
«Шанси близькі до нуля, але вони є»: гінеколог пояснює, коли настає менопауза і чи можна завагітніти після 50
4 хв на прочитання4 години тому
Сьогодні — Міжнародний день нездорової їжі: чому бургери шкідливі
Фото: «Здорові люди»
День "шкідливих смаколиків": чому бургери - нездорова їжа, якщо в них є салат і помідори
2 хв на прочитання5 годин тому
Фото: UkrMedia
На Закарпатті зафіксували випадки небезпечної паразитарної хвороби
2 хв на прочитання8 годин тому
Право лікаря на відмову: коли та як медик може припинити обслуговування пацієнта
3 хв на прочитання10 годин тому
Майже кожна п'ята проба води на пляжах України не відповідає нормам - МОЗ
2 хв на прочитанняВчора
Більше лімфи, більше набряків: експерт пояснила, що відбувається з тілом у спеку
1 хв на прочитанняВчора
SOS та GPS - студенти із Закарпаття створили унікальний пристрій для порятунку життів (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Більше з GreenPost
Зображення створене ШІ
22 липня — день кармічного запуску. Що означає з’єднання Марса з Кету?
3 хв на прочитання44 хвилини тому
Верхнє фото: Magazine.raspberrypi.com. Нижнє фото: Sprayfun.fr. Колаж GreenPost.
Пластикова революція: як Precious Plastic та українські ініціативи змінюють світ (ФОТО)
3 хв на прочитаннягодина тому
Фото: Ukr.media
Покращення глинистого ґрунту: лайфхаки, які зроблять його придатним для рослин
2 хв на прочитаннягодина тому
Гендиректора ДП «Ліси України» затримали за незаконне збагачення на 10 млн грн
Гендиректора ДП «Ліси України» затримали за незаконне збагачення
2 хв на прочитання3 години тому
Перезавантаження влади триває: Кабмін звільнив першого заступника міненерго та призначив нове керівництво Секретаріату
1 хв на прочитання3 години тому
Гейхера — ваше листяне диво
3 хв на прочитання5 годин тому
Батьки абітурієнтів мають право на 12-денну відпустку для супроводу дитини - пояснення Держпраці
1 хв на прочитання7 годин тому
ЄС планує заборонити автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння для компаній та прокату з 2030 року
1 хв на прочитання9 годин тому