Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Пластикова революція: як Precious Plastic та українські ініціативи змінюють світ (ФОТО)

Пластикова революція: як Precious Plastic та українські ініціативи змінюють світ (ФОТО)

Відкритий код перетворює пластикові відходи на меблі та подарунки, даруючи надію на чисте майбутнє.

3 хв на прочитання5 годин тому
Верхнє фото: Magazine.raspberrypi.com. Нижнє фото: Sprayfun.fr. Колаж GreenPost. Верхнє фото: Magazine.raspberrypi.com. Нижнє фото: Sprayfun.fr. Колаж GreenPost.
Поділитись:

Доки світові лідери борються з проблемою пластикового забруднення, глобальна спільнота ентузіастів та інноваторів бере справу у свої руки, створюючи доступні рішення для переробки пластику. Проект Precious Plastic, що розпочався у 2014 році з ідеї студента Дейва Гаккенса, перетворився на масштабний рух, котрий доводить, що боротися з пластиковими відходами можна локально й ефективно. Про це розповідає видання Euronews.

За рік спільнота Precious Plastic переробила близько 1400 т пластику. Це стало можливим завдяки філософії відкритого коду: всі креслення пристроїв, навчальні посібники та дизайни продуктів вільно доступні онлайн. Це дозволяє будь-кому в будь-якій точці світу розпочати власний проект із переробки пластику, використовуючи загальнодоступні матеріали чи купуючи готові машини.

Фрикадельки в сметанному соусі Ідеї Поради Покрокові рецепти
Фото: Sprayfun.fr.

Сьогодні Precious Plastic — це глобальна мережа з понад 2000 зареєстрованих ініціатив у 56 країнах. Її учасники не лише вдосконалюють прилади, а й створюють бізнеси та інфраструктуру для переробки, підвищуючи обізнаність у своїх округах.

Навіть у складні часи війни Україна не стоїть осторонь екологічної боротьби

Проект No Waste Ukraine є яскравим прикладом того, як місцеві ініціативи можуть втілювати принципи Precious Plastic. Завдяки власній майстерні Precious Plastic, No Waste Ukraine вже створила меблі для кафе, обкладинки для блокнотів та брендовані подарунки з переробленого пластику.

Фрикадельки в сметанному соусі Ідеї Поради Покрокові рецепти
Фото: Nowaste.com.ua

«Ми намагаємося зробити сортування відходів культурною нормою і замінити старий радянський звичай, коли переробка вважалася ознакою бідності, новим почуттям гордості та ідентичності», — зазначає керівник проекту Христина Барановська.

Виклики та майбутнє переробки

Попри успіхи низових ініціатив, проблема пластикових відходів залишається гострою. Менше 9 % усього пластику переробляється, а решта забруднює звалища, природу й океани. Виробництво первинного пластику залишається значно дешевшим, а наявна інфраструктура переробки в багатьох країнах є незрілою або відсутньою.

«Прилади досі існують, і вони так само актуальні зараз, як і тоді», — зазначає Джеррі де Воос, який приєднався до Precious Plastic у 2017 році. Ця стійкість ініціативи, попри фінансові виклики та залежність від волонтерської праці, вселяє надію.

Світове виробництво пластику становить близько 460 млн т на рік, і більшість його розроблена таким чином, що ускладнює переробку. Проте зростає кількість альтернатив, таких як їстівна упаковка чи матеріали, що розчиняються в морській воді.

У серпні цього року очікується укладення глобального договору щодо пластику, який може стати вирішальним кроком до переходу пластикової промисловості на більш циклічні моделі дизайну та виробництва. Якщо це станеться, масштабна переробка пластику стане реальністю — чи то через дії великих промислових гравців, чи то (що ймовірніше), через постійні зусилля низових ініціатив, подібних до Precious Plastic.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: Cdc.gov
Туберкульоз: від хвороби бідних до виклику для багатіїв?
4 хв на прочитання17 хвилин тому
Фото: Pacificcertifications.com
Новий закон про психічне здоров’я: що змінилося для психологів, психотерапевтів і їхніх клієнтів
5 хв на прочитаннягодина тому
Авіакатастрофа в Бангладеш: винищувач впав на школу, 19 загиблих
Військовий літак впав на школу, щонайменше 19 загиблих та понад 100 поранених
1 хв на прочитання2 години тому
Жовто-бурий мармуровий клоп: нова загроза для врожаю в Україні
В Україні попереджають про небезпечного мармурового клопа, який нищить врожай
1 хв на прочитання4 години тому
22 липня — день кармічного запуску. Що означає з’єднання Марса з Кету?
3 хв на прочитання5 годин тому
Уряд провів масштабну реформу, створивши три "суперміністерства" та ліквідувавши низку відомств
2 хв на прочитання7 годин тому
Перезавантаження влади триває: Кабмін звільнив першого заступника міненерго та призначив нове керівництво Секретаріату
1 хв на прочитання8 годин тому
«Шанси близькі до нуля, але вони є»: гінеколог пояснює, коли настає менопауза і чи можна завагітніти після 50
4 хв на прочитання8 годин тому