10 правил здорового харчування від дієтолога
Хочете бути здоровим, міцним і струнким постійно? Тоді слід дотримуватися простих правил харчування
Хочете бути здоровим, міцним і струнким постійно? Тоді слід дотримуватися простих правил харчування, а не тільки худнути до літа. Як правильно харчуватися і чим – читайте в нашій статті. Щоб дух був здоровим, а тіло – красивим і міцним, важливо дотримуватися корисних звичок. І харчування – не виняток: тому важливо навчитися зробити таке харчування своїм звичним способом життя. І тоді не доведеться сидіти на дієтах, які часто вганяють нас у стрес.
Експерт, психолог, дієтолог, консультант по здоровому харчуванню Ксенія Рен поділилася правилами здорового харчування.
Багато хто плутає здорове харчування з дієтою: в чому ж основна різниця?
Різниця в тому, що здорове харчування – це система сформованих корисних звичок, завдяки яким людина стає більш здоровим. Це повільніший, ніж дієта шлях до схуднення і красі, а й більш безпечний. Дієти – це швидкий спосіб скинути зайву вагу, і для організму це досить сильний стрес. Наприклад, часто дієти використовують спортсмени, щоб перед змаганнями "влізти" в ту чи іншу вагову категорію. Або лікар прописує обмеження деяких продуктів через захворювання будь-якого внутрішнього органу.
Сідати самостійно на дієту, особливо таку, де різко обмежується певна категорія продуктів – небезпечно. Здорове харчування теж передбачає обмеження або повна відмова від деяких продуктів, але по-перше – від тих, які дійсно шкідливі для організму людини. А по-друге, пропонує їм здорову альтернативу. В результаті людина харчується збалансовано, втрачає зайву вагу, не набирає нові кілограми і добре себе почуває.
Як же привчити себе харчуватися більш здорово і якими продуктами?
Принципи здорового харчування – це не тільки певний перелік продуктів, але також режим харчування, дотримання питного балансу і фізичної активності:
- Їжте меншими порціями, але частіше. В ідеалі – 5 разів на день, роблячи перерву між прийняттям їжі по 3-4 години. Не терпіть, не потрібно допускати сильного голоду. А при прийомі їжі не поспішайте і жуйте їжу ретельно.
- Приділяйте достатньо місця в своєму раціоні білковим продуктам. Найкорисніше – нежирні варіанти м'яса (індичка, курятина, телятина), риба, морепродукти.
- Правильно обробляйте їжу. Смажених страв в раціоні, та ще щедро приправленим маслом, має бути менше. Превалювати повинні варені страви і страви на пару. А зроблять їх смачніше спеції і зелень.
- Перекушуйте правильними продуктами. Фрукти або заздалегідь нарізані овочі – це не так і несмачно, повірте. А якщо тягне на солодке, то замість цукерки використовуйте сухофрукти і горіхи.
- Відмовтеся від фастфуду – тут навіть обговорювати нічого.
- Наповніть свій раціон антиоксидантами, щоб знизити шкоду окисного стресу, зміцнити імунітет. Це досить просто – їжте продукти різних кольорів, особливо овочі, фрукти і ягоди.
- Знижуйте в раціоні кількість білого хліба. Поступово замініть його більш корисним – злакових, сірим або чорним.
- Солодкому – бій! Але якщо нестерпно хочеться, то їсти солодощі намагайтеся тільки в першій половині дня.
- Вибирайте натуральні продукти, знижуйте кількість консервацій, продуктів із стабілізаторами, ароматизаторами і так далі. Вивчайте маркування, і ваше тіло незабаром відчує різницю.
- Не забувайте пити очищену воду – знайти свій індивідуальний питної баланс. А якщо виникають складнощі, то не соромтеся проконсультуватися з дієтологом!