Вверх
Дать отзыв

Штрафи за забруднення довкілля та вирубування дерев зростуть до 68 тисяч гривень — рішення уряду

Штраф або обмеження волі на строк до трьох років.

2 мин на прочтение07 Октября 2021, 16:25
Фото:
Варіанти Фото: Варіанти
Поделиться:

Кабінет міністрів України схвалив зміни до Кримінального кодексу України в частині посилення відповідальності за злочини проти довкілля, зокрема за вирубування дерев та приховування чи ненадання інформації про екологічний, радіаційний стан, який пов’язаний із забрудненням земель, водних ресурсів, атмосферного повітря, харчових продуктів тощо, що могло негативно позначитися на здоров’ї людей, рослинному та тваринному світі або заподіяло матеріальну шкоду у великому розмірі. Про це інформує пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Зазначається, що це зробили спільно із правоохоронними органами, Спеціалізованою екологічною прокуратурою та суддями. У розділі 8 Кримінального кодексу передбачається посилити відповідальність за скоєння злочинів проти довкілля та доповнити його ще трьома новими статтями: ст. 2461 «Порушення правил заготівлі деревини в межах лісового фонду»; ст. 2462 «Незаконне перевезення, зберігання або збут деревини»; ст. 2463 «Незаконне ввезення в Україну або вивезення за її межі об’єктів тваринного або рослинного світу». 

Пропонується встановити кримінальну відповідальність за провадження господарської діяльності без проведення оцінки впливу на довкілля (ОВД) або без ліцензії (з її порушенням) на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

У разі спричинення тяжких наслідків таких дій, покаранням буде обмеження волі на строк від року до трьох або позбавлення волі на той самий строк. Передбачено також і позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Посилити відповідальність планують і за приховування чи ненадання інформації про екологічний, радіаційний стан, пов’язаний із забрудненням земель, водних ресурсів, атмосферного повітря, харчових продуктів тощо, що могло негативно позначитися на здоров’ї людей, рослинному та тваринному світі або заподіяло матеріальну шкоду у великому розмірі.

За такі дії передбачається штраф від 3 до 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 68 тисяч гривень) або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, або обмеження волі на строк до трьох років. 

Нагадаємо, що в Україні розташовані 8 із 10 найбільш брудних вугільних станцій Європи. 

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Изображение сгенерировано ИИ
Как мыть овощи и фрукты, чтобы избавиться от «химии»: инструкция с секретами
5 мин на прочтениечас назад
Отравление в Черном море: тревожный Всемирный день водных животных в Украине
Всемирный день водных животных: тревожные сигналы из акватории украинских морей из-за отравления
2 мин на прочтениечас назад
Изображение сгенерировано ИИ
Вкусная и очень простая в приготовлении куличи – рецепт, который подойдет даже новичкам, занятым или ленивым
2 мин на прочтение2 часа назад
Фото: «Ландшафтный дизайн»
Варианты оформления декоративного пруда: как создать уникальный водный уголок в саду
5 мин на прочтение8 часов назад
Детские травмы мозга снижают шансы на высшее образование
2 мин на прочтение8 часов назад
На Полтавщине восстанавливают лес после масштабного пожара
1 мин на прочтениеВчера
YASNO разъяснило ситуацию с отключениями электроэнергии должникам
1 мин на прочтениеВчера
В Одессе посчитают деревья в Приморском районе за миллион гривен
1 мин на прочтениеВчера