Догори
Дати відгук

Штрафи за забруднення довкілля та вирубування дерев зростуть до 68 тисяч гривень — рішення уряду

Штраф або обмеження волі на строк до трьох років.

2 хв на прочитання07 Жовтня 2021, 16:25
Фото:
Варіанти Фото: Варіанти
Поділитись:

Кабінет міністрів України схвалив зміни до Кримінального кодексу України в частині посилення відповідальності за злочини проти довкілля, зокрема за вирубування дерев та приховування чи ненадання інформації про екологічний, радіаційний стан, який пов’язаний із забрудненням земель, водних ресурсів, атмосферного повітря, харчових продуктів тощо, що могло негативно позначитися на здоров’ї людей, рослинному та тваринному світі або заподіяло матеріальну шкоду у великому розмірі. Про це інформує пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Зазначається, що це зробили спільно із правоохоронними органами, Спеціалізованою екологічною прокуратурою та суддями. У розділі 8 Кримінального кодексу передбачається посилити відповідальність за скоєння злочинів проти довкілля та доповнити його ще трьома новими статтями: ст. 2461 «Порушення правил заготівлі деревини в межах лісового фонду»; ст. 2462 «Незаконне перевезення, зберігання або збут деревини»; ст. 2463 «Незаконне ввезення в Україну або вивезення за її межі об’єктів тваринного або рослинного світу». 

Пропонується встановити кримінальну відповідальність за провадження господарської діяльності без проведення оцінки впливу на довкілля (ОВД) або без ліцензії (з її порушенням) на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

У разі спричинення тяжких наслідків таких дій, покаранням буде обмеження волі на строк від року до трьох або позбавлення волі на той самий строк. Передбачено також і позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Посилити відповідальність планують і за приховування чи ненадання інформації про екологічний, радіаційний стан, пов’язаний із забрудненням земель, водних ресурсів, атмосферного повітря, харчових продуктів тощо, що могло негативно позначитися на здоров’ї людей, рослинному та тваринному світі або заподіяло матеріальну шкоду у великому розмірі.

За такі дії передбачається штраф від 3 до 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 68 тисяч гривень) або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, або обмеження волі на строк до трьох років. 

Нагадаємо, що в Україні розташовані 8 із 10 найбільш брудних вугільних станцій Європи. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Антиоксидант довголіття Корисні продукти Молодість
Вчені назвали продукти, які містять "антиоксидант довголіття"
1 хв на прочитання4 години тому
Фото ілюстративне
Важкохворі рідше помирають і швидше одужують: науковці назвали нові переваги чищення зубів
2 хв на прочитання6 годин тому
Фото ілюстративне
У Литві пацієнтам почали виписувати рецепти на кроки
1 хв на прочитання7 годин тому
Шкідливі Продукти Попереджають лікарі Фітнес Схднення
Сім "здорових" продуктів, які насправді шкідливіші за цукерки
4 хв на прочитання8 годин тому
Смертність серед дітей сягає 10 % — спалах нового штаму віспи мавп турбує ВООЗ
4 хв на прочитання9 годин тому
Туреччина заявляє права на денер-кебаб у ЄС — Німеччина проти
1 хв на прочитання10 годин тому
Олімпіада-2024: де дивитися відкриття церемонії, яка пройде сьогодні
1 хв на прочитання11 годин тому
ООН реєструє все більше нових випадків ВІЛ-інфекції у Східній Європі та Центральній Азії. Україна посідає особливе місце
2 хв на прочитання12 годин тому