Догори
Дати відгук

Штрафи за забруднення довкілля та вирубування дерев зростуть до 68 тисяч гривень — рішення уряду

Штраф або обмеження волі на строк до трьох років.

2 хв на прочитання07 Жовтня 2021, 16:25
Фото:
Варіанти Фото: Варіанти
Поділитись:

Кабінет міністрів України схвалив зміни до Кримінального кодексу України в частині посилення відповідальності за злочини проти довкілля, зокрема за вирубування дерев та приховування чи ненадання інформації про екологічний, радіаційний стан, який пов’язаний із забрудненням земель, водних ресурсів, атмосферного повітря, харчових продуктів тощо, що могло негативно позначитися на здоров’ї людей, рослинному та тваринному світі або заподіяло матеріальну шкоду у великому розмірі. Про це інформує пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Зазначається, що це зробили спільно із правоохоронними органами, Спеціалізованою екологічною прокуратурою та суддями. У розділі 8 Кримінального кодексу передбачається посилити відповідальність за скоєння злочинів проти довкілля та доповнити його ще трьома новими статтями: ст. 2461 «Порушення правил заготівлі деревини в межах лісового фонду»; ст. 2462 «Незаконне перевезення, зберігання або збут деревини»; ст. 2463 «Незаконне ввезення в Україну або вивезення за її межі об’єктів тваринного або рослинного світу». 

Пропонується встановити кримінальну відповідальність за провадження господарської діяльності без проведення оцінки впливу на довкілля (ОВД) або без ліцензії (з її порушенням) на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

У разі спричинення тяжких наслідків таких дій, покаранням буде обмеження волі на строк від року до трьох або позбавлення волі на той самий строк. Передбачено також і позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Посилити відповідальність планують і за приховування чи ненадання інформації про екологічний, радіаційний стан, пов’язаний із забрудненням земель, водних ресурсів, атмосферного повітря, харчових продуктів тощо, що могло негативно позначитися на здоров’ї людей, рослинному та тваринному світі або заподіяло матеріальну шкоду у великому розмірі.

За такі дії передбачається штраф від 3 до 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 68 тисяч гривень) або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, або обмеження волі на строк до трьох років. 

Нагадаємо, що в Україні розташовані 8 із 10 найбільш брудних вугільних станцій Європи. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.