Догори
Дати відгук

Зневоднення Середземного моря призведе до економічної катастрофи у регіоні, - екологи

Глобальне потепління зменшує стік прісних річок у Середземне море, а це може спустошити морське життя та завдати збитків рибному сектору.

1 хв на прочитання2 години тому
Фото: мапа Середземноморського регіону / Вікіпедія Фото: мапа Середземноморського регіону / Вікіпедія
Поділитись:

Зменшення кількості опадів і обміління водойм скорочують потік прісної води з річок у Середземне море. І це може завдати серйозного удару по морській екосистемі та рибальській галузі регіону. Такого висновку дійшли науковці Об’єднаного дослідницького центру (JRC) Єврокомісії, проаналізувавши дані за 23 роки. Дослідження показало, що за цей період обсяг річкового стоку щонайменше п’ять разів зменшувався майже вдвічі. У 2022 році витрата води впала до рекордних 39% від середнього рівня.  

Науковці попереджають, що скорочення річкового стоку на 41% може спричинити зниження морської продуктивності на 10%, а біомаси риби – на 6%, що обернеться щорічними збитками для рибного сектора в розмірі 4,7 мільярда євро. Особливо вразливими є Адріатичне та Егейське моря, де втрати можуть досягти 12% та 35% відповідно. Ці регіони традиційно є важливими для рибальства в Середземномор’ї.  

Експерти попереджають, що такі зміни матимуть серйозні соціально-економічні наслідки для рибальських громад. За їхніми підрахунками, вже зараз 20% території Європи та 30% її населення щороку стикаються з нестачею води.  

Європейський Союз прагне стримати зростання температури та протидіяти змінам клімату. Для цього встановлені цілі щодо скорочення викидів парникових газів на 55% до 2030 року, а до 2050 року ЄС планує досягти кліматичної нейтральності. Також Єврокомісія розробляє стратегію водостійкості, яка має покращити безпеку водопостачання, знизити ризики повеней і пом’якшити наслідки посух.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.