Догори
Дати відгук

Жінок, які перебувають у комі, запропонували використовувати для виношування дітей

Схема, схожа на донорство органів, викликала негативну реакцію.

3 хв на прочитання13 Березня 2023, 14:09
Поділитись:

Професорка Університету в Осло Анна Смайдор запропонувала використовувати жінок із мертвим мозком як сурогатних матерів. Вона припустила, що «жінки з мертвим мозком» можуть використовувати свої тіла для сурогатної вагітності для тих, хто не може чи не хоче виносити і народити власну дитину.

Цей концепт професорка запропонувала в медичному журналі «Теоретична медицина і біоетика».

Смайдор стверджує, що для донорства окремих органів або всього тіла під сурогатне материнство можна використовувати жінок у вегетативному стані (які можуть дихати самостійно і демонструвати деякі форми свідомості) або вже з мертвим мозком.

Ця пропозиція викликала ширшу дискусію про етику сурогатного материнства та донорства органів, розповідає Сosmopolitan.

Професорка висуває ідею організації, подібної до реєстру донорів органів, у якій жінка повинна буде дати згоду на використання її тіла для вагітності до того, як це станеться. Смайдор називає свою ідею «гестаційним донорством усього тіла», або WBGD. Цю ідею також поділив Колумбійський медичний коледж, який пізніше відмовився і вибачився за це.

У своїй роботі Смайдор стверджує, що «ми вже знаємо, що вагітність може бути успішно виношена у жінок із мертвим мозком», і припускає, що «немає жодних очевидних медичних причин, чому розпочати таку вагітність було б неможливо», посилаючись на наявне питання етики у світі сурогатного материнства.

«Оскільки ми раді визнати, що донори органів мертві настільки, щоб пожертвувати органи, ми не повинні мати жодних заперечень проти WBGD на цій підставі. Донори WBGD такі ж мертві, як і інші донори — ні більше, ні менше. Ми раді продовжити соматичне виживання вже вагітних жінок із мертвим мозком, ініціювання вагітності серед відповідних донорів із мертвим мозком не повинно нас непокоїти», — заявила професорка.

Визначення смерті мозку (через NHS) таке: «людина, у якої смерть мозку підтверджена законом, не має шансів на одужання, оскільки її тіло не може вижити без штучної підтримки життя».

Проте ця пропозиція видалася шокуючою для багатьох людей. Зокрема член Конгресу Колумбії Дженніфер Педраса назвала цей аргумент жінконенависницьким.

«Жінки — це не посуд, який слід викидати після використання, жінки мають права людини, навіть якщо деякі люди про це забувають», — сказала вона.

Інші висловили занепокоєння щодо того, наскільки здоровою може бути вагітність від сурогатної матері за такого поганого здоров’я.

Також ми писали, чи існує цілком безпечний секс: лікарі розповідають про методи запобігання вагітності.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost