Догори
Дати відгук

Зеленський пообіцяв бізнесменам подумати про дозвіл на експорт масок

Він заявив, що якщо держава не буде робити замовлення засобів захисту, чи вони будуть малі, то виробникам можуть дозволити експорт надлишків

2 хв на прочитання08 Липня 2020, 23:26
Поділитись:

В межах робочої поїздки до Чернівецької області Володимир Зеленський обговорив з представниками місцевого бізнесу нагальні проблеми, що існують в їхніх галузях.

Представники легкої промисловості розповіли Главі держави, що після початку епідемії коронавірусу перепрофілювали свої виробництва з пошиття весільних суконь і текстилю на виготовлення захисних масок та інших засобів індивідуального захисту. Але оскільки держава не викуповує весь обсяг їхньої продукції, актуальним стало питання знову дозволити продаж цих виробів за кордон. Повідомляє пресслужба Офісу Президента.

«Напевне, ви розумієте, чому ми так зробили (запровадили заборону на експорт медичних масок. – Ред.) – нам потрібно було наповнення лікарень та аптек. Щодо лікарень, які приймають хворих на COVID-19, – у нас все нормально з наповненням, щодо аптек, мені здається, теж уже непогано. Ми подивимося на цю ситуацію, побачимо всі запаси. Може, й настав час (зняти заборону на експорт медичних масок. – Ред.)», – сказав Глава держави.

Водночас він зазначив, що Україна має бути впевнена у запасах засобів індивідуального захисту на випадок початку другої хвилі захворюваності на коронавірусну інфекцію.

Головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що невдовзі медичні заклади нададуть плани щодо закупівель засобів індивідуального захисту.

Президент уточнив, що до кінця тижня стане зрозуміло, чи є ризики щодо скасування заборони на експорт цієї продукції.

«Ви праві: якщо держава не робить вам замовлення, то має відкривати для вас можливість», – зауважив Володимир Зеленський.

Також під час зустрічі наголошувалося на необхідності залучення бізнесу до розвитку медичного туризму в Чернівецькій області. Зокрема, це допоможе зупинити відплив кадрів медичної галузі за кордон. Підприємці наголосили, що до них приїжджає чимало людей з України та з інших країн по медичні послуги, які цінуються за високу якість і порівняно невелику ціну.

Крім того, представники медичної галузі закликали Президента спростити процедури податкової звітності за надання медичних послуг і запровадити механізми пільгового кредитування на купівлю медичного обладнання.

Нагадаємо, 12 березня в Україні ввели карантин, в рамках якого уряд заборонив експорт засобів захисту. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost