Догори
Дати відгук

Завдяки коронавірусу шкідливі викиди в повітря впадуть на 7%

1 хв на прочитання13 Жовтня 2020, 09:43
Поділитись:

Світовий обсяг викидів CO2 у 2020 році на тлі коронавірусу може впасти на 7% у порівнянні з 2019 роком. Про це йдеться в щорічному прогнозі Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) World Energy Outlook 2020.

Проте, все стане на своє місце одразу після того, як мине пандемія.

«Після очікуваного падіння на 7% у 2020 році викиди CO2 відновляться в 2021 році, перевищать рівень 2019 року в 2027 році і виростуть до 36 гігатонн (ГТ) у 2030 році», – сказано в прогнозі.

Експерти зазначають, що хоча зараз глобальні викиди і будуть відновлюватися повільніше, ніж після фінансової кризи 2008-2009 років, світ все ще далекий від стійкого відновлення.

«Пандемія і її наслідки можуть зменшити рівень викидів, але невисоке економічне зростання не є стратегією з низьким рівнем викидів. Тільки прискорення структурних змін у світовому виробництві та споживанні енергії назавжди може зломити тенденцію викидів», – впевнені експерти.

Серед заходів,які могли б допомогти знизити вуглецевий слід експерти виділяють:

1. прискорене впровадження «чистих» енергетичних технологій;

2. вивід з експлуатації існуючих вуглецевоємних підприємств.

Наприклад, існуючі вугільні електростанції або переоснащуються, або перепрофілюються, або виводяться з експлуатації, щоб до 2030 року вдвічі скоротити викиди вугільних електростанцій. 

Нагадаємо, парламент Німеччини схвалив введення податку на викиди парникових газів, який поступово буде вводитися з 2021 року.

Тим часом український Кабмін намагається взяти під контроль кліматичні зміни та озоновий шар.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко