Заморожувати, сушити, варити: дієтолог радить, як краще зберегти ягоди на зиму
Вітаміни взимку згодяться.
Способів заготовки ягодів на зиму — безліч, але нам хочеться, аби ягоди давали максимально користи. Лікар-дієтолог Оксана Скиталінська розповіла, що всі способи хороші. Але заморожування — це один із найкращих, повідомляє НВ.
"Заморожування зберігає те, що ми хочемо взимку отримати, — вітаміни і кольорові пігменти — фітонутрієнти. Якщо ми сушимо, то теж вся користь зберігається. А якщо варимо, то вітаміни зникають. Втім у ягідному желе багато пектину, ці кольорові елементи зберігаються. Тож має бути золота середина. На першому місці по користі стоїть усе-таки заморожування, на другому — сушіння", - сказала вона
Експерт додала, що можна використовувати електросушарку, можна сушити на спеціальній сітці чи на решітці у темному провітрюваному приміщенні. Краще не на сонці, бо тоді вітамін C зникає.
"Сушку потрібно закривати в герметичному посуді і готово. Тобто можна все. Всілякі лечо домашні чи заготовки в томатному соусі, як не дивно, не такі й погані. При термічній обробці звільняється кольоровий пігмент, який дуже добре засвоюється, і який є каротиноїдом: впливає добре на нашу шкіру, на нервову систему, судини. Італійці не даремно роблять не лише макаронні, але і томатні пасти", - наголосила пані Оксана.
Нагадаємо фрукти та ягоди, які не слід їсти, коли хочете схуднути.