Догори
Дати відгук

Законопроєкт, що вдосконалює контроль за БАДами, ухвалений у другому читанні

Раніше недоброчесні підприємці зловживали недосконалістю держрегулювання і не реєстрували ліки

2 хв на прочитання05 Грудня 2024, 19:46
Законопроєкт, що вдосконалює контроль за БАДами, ухвалений у другому читанні Законопроєкт, що вдосконалює контроль за БАДами, ухвалений у другому читанні
Поділитись:

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні урядовий законопроєкт, який усуває недоліки контролю за виробництвом і обігом дієтичних добавок, а також гармонізує українське законодавство із законодавством Європейського Союзу. 

“Кожен пацієнт, купуючи той чи інший засіб, повинен чітко розуміти, що саме обирає. Проте сьогодні ринок переповнений продукцією, яка вводить споживачів в оману. Щороку українці витрачають величезні суми коштів на їх купівлю. У багатьох випадках ефективність таких засобів не підтверджена, а маркування може бути оманливим. Це не лише знижує довіру до ринку, а й ставить під загрозу здоров’я наших громадян. Прийнятий сьогодні законопроєкт покликаний врегулювати це питання. Вдячний народним депутатам за його підтримку. До того ж це важливий крок у гармонізації українського законодавства із законодавством Європейського Союзу та один із наших комплексних заходів щодо зменшення цін на лікарські засоби з протоколів лікування", - зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України.

Раніше недоброчесні підприємці зловживали недосконалістю держрегулювання і не реєстрували ліки, реалізуючи їх як дієтичні добавки. Це вводило в оману споживачів, ставило під загрозу їхнє здоров’я.

Законопроєкт визначає чіткі механізми введення дієтичних добавок в обіг. Він дозволяє МОЗ затвердити перелік вітамінів, мінеральних речовин та інших речовин з поживним або фізіологічним ефектом і їх максимально допустимі дози, дозволені до застосування у дієтичних добавках. Також документ посилює відповідальність за виробництво та реалізацію харчових доповнювачів, що не відповідають вимогам законодавства. Законопроєкт унормовує процедуру подання повідомлень про введення в обіг харчових доповнювачів, ведення переліку таких повідомлень і розміщення їх на офіційному вебсайті Держпродспоживслужби. 

Після першого читання законопроєкт зазнав декількох змін. Зокрема, був обмежений строк, протягом якого дієтичні добавки, що не відповідають новому регулюванню, можуть бути реалізовані на ринку. Він дорівнюватиме строку придатності добавок, але не може перевищувати трьох років від дати, коли закон набере чинності.

До того ж уточнені випадки, в яких до операторів ринку, що реалізують дієтичні добавки, застосовуються штрафні санкції за порушення вимог законодавства.

Довідка: харчові доповнювачі (оновлена відповідно до вимог директиви ЄС назва «дієтичних добавок») споживають додатково до звичайного раціону, окремо або в комбінації з іншими продуктами. Вони реалізуються у формі капсул, пастилок, пігулок та саше, ампул з рідинами, пляшок для крапельного дозування тощо.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Зображення згенеровано ШІ
Всесвітній день загального медичного забезпечення: які в нас шанси на нього
2 хв на прочитання12 Грудня 2024
Епідпоріг в Україні
Епідпоріг: з початку епідсезону на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 1 182 961 українців
2 хв на прочитання5 годин тому
Інформування через Viber Мінсоцполітики
Мінсоцполітики запустило інформування через офіційний канал у Viber
1 хв на прочитання10 годин тому
ФОТО: ілюстративне
Уряд модернізував і розширив програму "Доступні ліки"
1 хв на прочитання12 годин тому
Вейперам гарантовані проблеми з кровоносними судинами, - дослідження
1 хв на прочитання19 годин тому
Від перших згадок у Елладі до сучасних інгаляторів: як людство долає бронхіальну астму і як запобігти її ускладненням
2 хв на прочитаннядень тому
Суд виніс вирок чоловіку, який нелегально продавав через соцмережі електронні сигарети
1 хв на прочитанняВчора
Елтон Джон повідомив про проблеми зі здоров’ям
2 хв на прочитанняВчора