Ожиріння є глобальною проблемою людства. Сьогодні в світі більше людей потерпає від ожиріння, ніж від голоду. ВООЗ визнала ожиріння найсерйознішим хронічним захворюванням, нагадує Департамент охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОДА.
Головний лікар Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру Пилип Прудиус розповідає про курйозний випадок, який колись стався у його закладі: у кабінеті окуліста провалився пацієнт. Його вага становила 180 кг, а підлога була стара, дерев’яна.
«Ожиріння буває первинне і вторинне. Первинне — це коли людина постійно переїдає і від цього збільшуються зайві кілограми. Вторинне — розвивається на фоні захворювань, наприклад у разі порушення функції щитоподібної залози. Ми займаємося лікуванням ожирінням, але розпочати цей процес потрібно у свого сімейного лікаря. Саме він дає електронне направлення до нас. Ми підходимо до обстеження комплексно, у нас є всі фахівці. З пацієнтом працює команда лікарів: ендокринолог, психолог, кардіолог, андролог, гінеколог та дієтолог», — пояснює Пилип Прудиус,
Спочатку ожиріння лікують без пігулок — корегують харчування, додають помірні фізичні навантаження. Якщо вага тримається, виписують ліки або ж хірургічне втручання.
Ендокринолог, медичний директор Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру Інна Семенюк радить тим, хто має ожиріння:
Якщо самостійно не може схуднути, Департамент охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОДА рекомендує звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта, щоб виключити вторинні форми ожиріння.
Також ми розповідали, що в намаганні схуднути не варто собі ні в чому відмовляти — дієтолог.