Який вид імбиру корисніший для здоров'я — сушений, мелений або маринований
Імбир є джерелом високого рівня клітковини та добре впливає на органи шлунково-кишкового тракту, на моторику кишківника.
Імбир – має унікальний склад. Крім стандартного набору з рослинних жирів, білків і вуглеводів, в імбирі містяться вітаміни С, В1 і В2, кальцій, залізо, магній, фосфор, калій, натрій, цинк, ніацин, а також практично всі незамінні амінокислоти, що дозволяє цим прянощам живити абсолютно всі тканини і органи організму.
Багато хто знає імбир як відмінний засіб проти простуди та нудоти, однак цими ефектами він не обмежується.
Який вид імбиру найкорисніший для людини і в чому особливість кожного виду, розповіла сімейний лікар Віта Олещенко.
Який вид імбиру найдорожчий
Експерти кажуть, що навесні ціна на корінь імбиру може ще більше знизитися. А ось сухий імбир, навпаки, набуває популярності серед українців, і з початку січня ціни на нього зросли на 50 гривень.
Також нині створюють конкуренцію кореню імбиру мелений імбир, ціною 190 гривень за кіло, і маринований – 70 гривень. Але ціна ніяк не впливає на його користь для організму людини, адже, наприклад, найдешевший – маринований імбир – безцінний для здорового травлення.
Чим корисний для здоров'я імбир
"Імбир є джерелом високого рівня клітковини. Він добре впливає на органи шлунково-кишкового тракту, на моторику кишківника", – пояснила сімейний лікар Віта Олещенко.
Маринований імбир охоче їдять із суші і ролами. А ось мелений – найчастіше використовують у лікуванні суглобів.
"Його застосовують для компресів. Такий вид кореня дуже поширений у країнах Азії, з нього роблять компреси на груди, на коліна, при артрозах і болях в суглобах", – зазначила лікар.
Сушений імбир добре допомагає при закачуванні і нудоті, але найбільш корисним і ефективним для організму є звичайний корінь імбиру. Крім великої кількості вітамінів, чай з коренем імбиру покращує апетит.
"Дубильні речовини, які є в складі імбиру, покращують смакові рецептори і викликають апетит. Тому його корисно вживати тим людям, у яких порушений апетит, але тим, хто намагається скинути вагу, він теж допомагає. Адже незважаючи на те, що він викликає апетит, він ще і покращує метаболізм", – пояснила експерт.
Кому імбир протипоказаний
Не варто забувати, що незважаючи на велику користь для організму, імбир в будь-якому вигляді може становити загрозу, тому деяким людям він протипоказаний.
"Протипоказаний імбир людям, які мають алергію. Тим, хто страждає на бронхіальну астму, тобто високим алергікам, а також людям, які недавно перенесли інфаркт або інсульт", – зазначила лікар.
Надмірне споживання цього продукту призводить до порушення роботи травної системи, печії і навіть виразки. Рекомендована добова норма імбиру – не більше 160 грамів.
Джерело: segodnya.ua .