Догори
Дати відгук

Які озера в Києві можуть зникнути з мапи назавжди

Принаймні 5 озер у столиці потерпають від будівельного сміття та виливу нафтопродуктів у воду.

2 хв на прочитання01 Квітня 2021, 17:10
Київські озера потерпають від недобросовісних забудовників і засмічення Київські озера потерпають від недобросовісних забудовників і засмічення
Поділитись:

Кілька десятків озер у столиці можуть зникнути назавжди разом із своєю унікальною екосистемою. На більшість із них поклали око забудовники, каже еколог Володимир Борейко.

Зокрема, зараз під загрозою Совські ставки, озеро Срібний Кіл, безіменне озеро поблизу станції метро "Лісова", озеро Качине та Видубицьке озеро.

Совські ставки опинилися під загрозою знищення через компанію "Господарник", якій Київська міська рада передала землю поблизу них в оренду. Вона належить власнику мережі "Фуршет" Ігореві Баленку. Екоактивісти кажуть, що в будь-який момент ставки можуть бути засипані сміттям та знищені за його вказівкою. Більше того, на місцевих активістів, які захищають Совки від забудовування, тиснуть. 

Озеро кар'єрного походження Срібний Кіл уже забудували ресторани та кафе. Комунальне підприємство "Плесо" не так давно відмовило екологам у їх бажанні визнати озеро заповідним. У КЕКЦ кажуть, що старт знищенню озера Срібний Кіл дало рішення Київради №1357 / 3426 від 24.12.2009 «Про продаж земельної ділянки дочірньому підприємству «Енеїда» для будівництва та обслуговування закладу громадського харчування на пр. Миколи Бажана в Дарницькому районі м.Києва». А ще екологи скаржаться на свавілля браконьєрів біля цього озера. Якось небайдужі містяни навіть врятували із розставлених на берегу озера пасток бобра. 

За озеро Качине боротьба ведеться з 2016 року. За словами активістів, саме тоді забудовник найняв чоловіків кремезної тілобудови, які й били місцевих мешканців. Кияни. своєю чергою, повстали проти того, щоб озеро засипали, а на його місці звели багатоповерхівку. Поки на невизначений час через суспільний резонанс забудову припинили. Але частину озера, все ж таки, встигли засипати.

Видубицьке озеро спочатку страждало від забудовників. Адже звести там будинки хотів сам зять експрезидента України Віктор Пінчук. Згодом озеро перетворили у невеликий порт. Зараз там знаходиться близько 700 моторних човнів та яхт. Кількість нафтопродуктів у воді перевищує норму в 45 разів.

Як ми писали раніше, в Києві відмовилися визнавати заповідними десяток озер. Екологи обіцяють продовжити боротьбу за столичні озера які потерпають від недобросовісних забудовників. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне
У США можуть заборонити поширені ліки проти застуди
1 хв на прочитання39 хвилин тому
ФОТО: ілюстративне / Вікіпедія
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання7 годин тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання7 годин тому
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання9 годин тому
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання15 годин тому
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора