Як збити температуру народними методами в домашніх умовах без жарознижувальних засобів
Рекомендується вживати напої, багаті вітаміном С
Коли потрібно знижувати високу температуру
Медики радять дозволити організму самостійно боротися з інфекцією. Це сприяє зміцненню імунітету. Неактивність допустима, поки рівень температури на термометрі не перевищує 38,5 градусів.
Однак, коли температура піднімається до 39,5, потрібно негайно викликати швидку допомогу. В таких випадках навіть незначне зростання температури може призвести до ускладнень у роботі серця, легенів, шлунково-кишкового тракту, мозку.
Однак існують особи, яким необхідно знижувати температуру навіть при 38 градусах. Це пацієнти з проблемами серця чи нирок, а також особи, схильні до судом. Також це стосується немовлят до трьох місяців.
Як зменшити високу температуру за допомогою народних методів
Для зниження температури тіла можна вдатися до безпечних народних рецептів без використання жарознижувальних препаратів:
1. Протирання.
Намочіть ганчірку або рушник у холодній воді, відіжміть і протріть обличчя, руки, ноги, живіт і груди. Не потрібно витирати краплі води, що залишаться на шкірі.
Для підсилення ефекту можна додати в воду трохи столового оцту (хоча деякі медики виступають проти цього). Таким чином, можна зменшити температуру приблизно на два градуси. Ефект триватиме близько двох годин, але потім температура може повернутися.
2. Компреси з льодом.
Розділіть лід на шматочки, покладіть їх у пакет і обгорніть рушником, щоб уникнути обмороження. Прикладіть компрес до місць, де проходять великі судини: лоба, пахв, підколінних западин. Тримайте компрес на одній позиції близько семи хвилин. Повторюйте процедуру кожні 15 хвилин. Замість льоду можна використовувати дрібно нарізану цибулю, капустяне листя або картоплю.
3. Достатнє пиття.
Чим більше рідини ми споживаємо, тим інтенсивніше організм потіє. Відповідно, він втрачає більше тепла і постійно охолоджується. Крім того, рідина допомагає виводити токсини з організму.
Рекомендується пити напої, збагачені вітаміном С: відвар шипшини, чай з лимоном та імбиром, журавлинний морс. У лікуванні ГРВІ корисні натуральні жарознижувальні: малина, журавлина, полуниця, смородина, чорнослив, липа, мед.
Як знизити високу температуру за допомогою цих засобів? Споживайте ці продукти в чистому вигляді або додавайте у чай варення з них.
Вагітним жінкам також слід остерігатися високої температури, оскільки це може бути небезпечним.
Незважаючи на численні протипоказання жарознижувальних препаратів, не слід терпіти, якщо ви почуваєтеся зле. Якщо температура зберігається, а ознак вірусної інфекції немає, слід звернутися до лікаря. Це може бути симптомом запального або інфекційного захворювання.