Як виспатися за мінімальну кількість часу

3 хв на прочитання01 Січня 2021, 22:30
Фото ілюстративне

Спати слід у спальні, в темряві, щоб краще вироблявся гормон мелатонін, який відповідає за якість сну.

Сон людини — це недостатньо вивчена сфера людського життя. З приводу якості сну та його порушень існує безліч різних теорій. Кількість часу, потрібного для сну, є індивідуальною. Якщо одній людині необхідно спати 8-9 годин, іншій достатньо 4 годин, щоб виспатися. Одні не висипаються, якщо лягли спати не пізніше 23:00, інші ж чудово почуваються, лягаючи спати після півночі.

Ось декілька заходів, які, як пише ТСН  на основі  консультацій лікаря-терапевта вищої категорії, кандидатові медичних наук  Сергія Пояркова, дозволять вам поліпшити якість сну:

Виконуйте вправи з релаксації щодня перед сном.  До цих вправ належить не тільки відома "лічба овечок". Наприклад:

Йогівське дихання лівою ніздрею. Його рекомендує сомнолог Пітер Сміт. Слід лягти на лівий бік, прикрити пальцями праву ніздрю, а через ліву дихати повільно і розмірено;

Почергове напруження і розслаблення різних ділянок тіла. Цю вправу рекомендує інший лікар, що займається проблемами сну — Чарльз Лінден. Лежачи на спині, повільно вдихніть через ніс, разом з цим стисніть пальці ніг, а на видиху розслабте стопи. Потім напружте пальці ніг, вигинаючи їх у напрямку до колін, і на видиху розслабте. Опісля так само напружте по черзі м'язи ніг, живота, рук та обличчя.

Медитація. Уявіть собі, ніби ви лежите на березі моря. Вас гріє ніжне сонце, віє м'який південний вітерець, ви чуєте шум прибою і крики чайок. Якщо ви детально й з усією повнотою відчуттів уявите собі цю картинку, ви швидко заснете.

Ще одна медитація — дихальна. Повністю розслабте все тіло, не забудьте про обличчя і очі. Вдихніть носом якомога глибше, а під час видиху наспівайте звук "хмм". Після шести вдихів-видихів відпочиньте кілька секунд і йдіть спати.

Допоможе краще заснути просто повільне і глибоке дихання. Оскільки уві сні дихання сповільнюється, почніть так дихати ще перед сном, закотивши очі. Це сприятиме виділенню мелатоніну.

Обдуріть підсвідомість. Психотерапевт Джулі Херст рекомендує вдатися до методу, який називається "парадоксом сну". Ви маєте змусити себе не спати. Візьміть і накажіть собі: "Я не засну!". В такому разі ви заснете дуже швидко.

Ефективно боріться зі стресом. Постійні стреси є одним з важливих чинників погіршення сну. Водночас уникнути стресів не вдасться, особливо якщо ви живете в великому місті. Щоб нівелювати наслідки стресу, потрібні фізичні навантаження. Ходіть пішки, бігайте, займайтеся спортом протягом дня. Пам'ятайте, що безпосередньо перед сном фізичні навантаження небажані. Допоможе впоратися з напругою складання плану на завтрашній день. Якщо ви складете перелік справ, які боїтеся забути зробити завтра, ви не перейматиметеся тим, що щось пропустили, і легше заснете.

Використовуйте спальню за призначенням. Спати слід у спальні, в темряві, щоб краще вироблявся гормон мелатонін, який відповідає за якість сну. Спальню краще використовувати виключно для сну. Щоб краще спати, приберіть звідти годинник.

Виключіть фактори, що погіршують сон:

До універсальних порад також можна зарахувати рекомендацію не лягати спати, якщо не втомился, і не спати вдень. 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: