- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Легка форма COVID-19: поради лікарів "щасливчикам"
Легка форма COVID-19: поради лікарів "щасливчикам"
Хворіючи на COVID-19, надзвичайно важливо підтримувати позитивний настрій.
Згідно стандартів МОЗ передбачено, що пацієнтів із легкою формою захворювання та без серйозних хронічних захворювань, наприклад, таких як хвороби легенів чи серця, ниркова недостатність або імунодефіцит, які зумовлюють підвищений ризик розвитку ускладнень, можна лікувати в домашніх умовах. Така допомога застосовується і до одужуючих пацієнтів, які вже не потребують госпіталізації.
Отож, як лікуватись вдома радять лікарі у матеріалі chasdiy.org.
Лікар Євген Дубровський пояснює:
“Спокійно та без паніки. Треба звернутися до свого сімейного лікаря та отримати від нього поради та рекомендації. Зараз заборонено вживати будь-які противірусні препарати амбулаторно. Це пов’язано з ризиком отримати неконтрольовану імунну реакцію і появу так званого “цитокінового шторму”. І в жодному випадку не можна застосовувати без показань антибіотики”.
Анестезіолог Павло Сільковський:
“У разі підтвердженого інфікування коронавірусом важливо організувати за хворим правильний догляд. Зокрема, потрібно пити багато рідини та дихати свіжим повітрям. Крім того, хворіючи на COVID-19, надзвичайно важливо підтримувати позитивний настрій. Я раджу бути оптимістом, бо тих, хто одужав, дуже багато, а тих, хто не зміг подолати коронавірус, у відсотковому відношенні не так багато.
З огляду на те, що під час всіх вірусних захворювань: грипу, ГРЗ чи коронавірусу, – ми не маємо специфічних дієвих ліків, то основне завдання покладається на організм. Якщо з’явилась задишка у спокої, є відчуття браку повітря, то це сигнал, що в домашніх умовах більше лікуватися не варто і потрібно їхати до лікарні“.
Інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко:
“Я проти того, щоб на загал називати якийсь препарат, бо це може призвести для непоправних наслідків. Для того, щоб лікуватись вдома, потрібно, щоб стан дозволяв, а його визначає сімейний лікар. Всі ми різні і до кожної людини має бути індивідуальний підхід. Кожен, хто залишається вдома, повинен розуміти, що в цей період він має бути на зв’язку з сімейним лікарем, щоб попереджувати про зміну стану, про перебіг хвороби загалом”.
Всі медики зійшлися на думці, що головне в нинішній ситуації – це залишатися спокійним та дотримуватися дистанції, мити руки і носити маску, вести здоровий спосіб життя і стежити за харчуванням, а при появі перших симптомів залишатися вдома та звернутися до лікаря, не ризикувати своїм здоров’ям і здоров’ям оточуючих.
Відомо, за минулу добу в Україні було виявлено 10 746 випадків зараження коронавірусом та 187 летальних випадків.