Як легко видалити корозію з різних предметів
Видалення іржі з різних виробів має певні особливості, з якими треба заздалегідь розібратися.
Залізні деталі, які довгий час перебувають в умовах високої вологості, часто вкриваються іржею. Зазвичай цей процес зворотний, але видалення іржі з різних предметів має певні особливості, з якими треба заздалегідь розібратися. Ось що про це розповідають відкриті джерела.
З кузова автомобіля
Автомобілістам часто доводиться видаляти з кузова свого транспортного засобу сліди корозії. Для цього користуються такими антикорозійними складами:
- Ортофосфорна кислота. Зняти з заліза іржу допоможе розчин з ортофосфорної кислоти. Він наноситься на поверхню губки, якою будуть протирати кузов авто.
- Цинк. Суміші, приготовані з цинку, видаляють корозійний наліт після першої обробки.
З водопровідного крана
Чистити кран на кухні або у ванній треба дуже обережно, щоб випадково не пошкодити його покриття. Відмити металеву емальовану поверхню можна препаратом «Адрілан», який випускають для миття побутової техніки. Перед використанням його змішують із теплою водою, щоби склад став менш концентрованим.
Із дрібних побутових предметів
Ключі й інші дрібні побутові предмети можуть вкритися невеликими іржавими плямами. Позбутися їх можна як хімічними, так і механічними способами.
З інструменту
Напилок і інші металеві інструменти, якими рідко користуються, з часом іржавіють. Очистити робочі інструменти від корозійного нальоту можна оцтовим розчином. Оцет змішується з водою в співвідношенні 1 до 1, після чого приготований розчин виливають на інструменти. Потім їх відтирають металевою щіткою і промивають.
Із гайки
Очистити гайки від іржавого нальоту досить просто. Для цього у відро з водою виливають 100 мл оцту. Потім туди додають усі іржаві гайки, які треба почистити. Вони вимочуються не менш 3-4 годин, після чого їх промивають водою і відтирають від залишків іржавих плям.
Із велосипеда
Якщо не доглядати за велосипедом, рано чи пізно на його рамі з’являться іржаві цятки. Очищаючи велосипед від корозійних слідів, користуються лимонною кислотою. Щоб зняти іржу, виконують таку послідовність дій:
- знежирення поверхні й обробка наждачним папером;
- вкриття поверхні кислотою;
- промивання обробленої ділянки.
Із ковзанів
При тривалому зберіганні ковзанів в умовах підвищеної вологості на них формується іржавий наліт. Фахівці рекомендують усувати його народними засобами. Ефективним вважається суміш із соди та лимонного соку. Для приготування очисного засобу лимонний сік перемішують із содою, поки не вийде кашоподібна суміш. Її втирають в іржаву поверхню і через півтори години змивають водою.
Із підкови
Стару іржаву підкову можна очистити щавлевою кислотою. Щоб створити робочий розчин, треба 1 кг кислоти розмішати з 12-14 л кип’яченої води. Потім рідину переливають в окреме відро, після чого в нього на 40 хвилин опускають підкову. Щавлева кислота виділяє небезпечні пари, тому з нею працюють у захисній масці.
Профілактика появи іржі
Щоб запобігти появі та подальшому розвитку корозійних плям на залізних покриттях, необхідно займатися профілактикою. Найбільш дієвим профілактичним методом є фарбування залізних предметів. Деякі замість фарби використовують спеціальні антикорозійні склади, які після застосування утворюють на обробленій поверхні захисну плівку. Також люди часто користуються ґрунтувальною емаллю, яка захищає металоконструкції і запобігає появі корозійного нальоту на їх поверхні. Наносити емаль або фарбу можна звичайним пензлем чи валиком, якщо виріб завеликий.
Також ми розповідали, як усунути іржу за допомогою підручних засобів.