Догори
Дати відгук

Ви неправильно миєтеся: розповідає лікар

Якщо змити природний жир, шкіра стає незахищеною, і може відреагувати на будь-яку зовнішню дію (холод, сухе повітря, вітер) екземою.

3 хв на прочитання26 Листопада 2022, 08:21
Поділитись:

Усі знають, що митися корисно, але не всі замислюються про те, що і в цій справі є багато «але». Про них розповідає лікар Олександра Литкіна.

Одна з найпоширеніших помилок під час щоденних процедур — перебір із гарячою водою. Коли людина довго стоїть під струменем або лежить у ванні, змивається природний жир. Шкіра стає незахищеною, і може відреагувати на будь-яку зовнішню дію (холод, сухе повітря, вітер) екземою. Верхній шар шкіри — це мертві клітини, які допомагають захищатися від вірусів. На шкірі також живуть бактерії, і, зважаючи на все, у цієї обставини достатньо плюсів. Шкірне сало теж створене не дарма: воно захищає від інфекцій і допомагає втрачати вологу. Крім цього, пересушена шкіра може свербіти і викликати почуття дискомфорту. Найкраще зробити воду не дуже гарячою, а під душем стояти недовго —  дерматологи радять обмежитися 3-5 хвилинами. При цьому слід зосередитися на особливо брудних місцях.

Утримайтеся від частого використання мочалки. Під час прийому душу або ванни ми натираємо тіло, щоб очистити шкіру від бруду та мертвих клітин, які під час цього процесу потрапляють на поверхню самої мочалки. Зазвичай їх важко змити навіть під сильним потоком води. Ситуація ускладнюється, коли ми не висушуємо цей предмет належним чином, і вона протягом довгого часу лежить мокрою. У вологому середовищі створюються чудові умови зростання кількості небезпечних мікроорганізмів. Коли наступного дня беремо цю мочалку, щоб у черговий раз прийняти душ, усі бактерії потрапляють на тіло і поширюються ним.

Також не варто захоплюватись скрабом. Американська академія дерматології вказує на те, що за допомогою скрабування можна собі зашкодити (користь хіба що у сфері естетики, та й то не в усіх). Також варто пам'ятати: що більше піни утворює ваш гель або мило для душу, то швидше та ретельніше видаляється необхідний шкірі природний жировий шар. Піноутворюючі хімічні речовини особливо сильно сушать шкіру. Отже, менше піни — більше зволоження. Поки немає жодних даних, що вказують на те, що регулярні спроби позбавити поверхню всього тіла від бактерій, шкірного сала і верхнього шару шкіри — це корисно з погляду здоров'я.

Після всіх водних процедур не забувайте ретельно змивати гель чи мило. Якщо залишаться розводи, це теж може пересушити окремі ділянки шкіри.

В самому кінці потрібно не терти себе рушником з усім ентузіазмом, що з'явився після душу, а ніжно промочувати шкіру. Що швидше вода випарується з поверхні шкіри після миття, то пересушенішою буде шкіра.

Мабуть, ви знаєте, що після душу або ванни варто наносити зволожуючі креми чи лосьйони, щоби захистити шкіру від пересихання. До речі, багато дерматологів радять до походу в душ наносити очищувальну маску, а потім на очищену і дуже сприйнятливу шкіру — зволожуючу або поживну маску.

Нагадаємо, наука на боці «бруднуль»: лікарі розповідають, чи потрібно митися щодня.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.