Догори
Дати відгук

Вперше малюк заразився на COVID-19 в утробі матері

Це зафіксували французькі лікарі

3 хв на прочитання14 Липня 2020, 23:25
Поділитись:

У Франції лікарі повідомили, що зафіксували перший доведений випадок передачі COVID-19 від вагітної жінки до її дитини ще до пологів. За лічені дні після народження у хлопчика розвинулося запалення в мозку. Це сталося через те, що вірус пройшов через плаценту й закріпився, коли дитина була в утробі матері. Повідомляє УНІАН посилаючись на The Guardian.

На щастя, малюк одужав. Дослідження випадку, опублікована в журналі Nature Communications, описує кілька випадків, в ході яких, згідно з підозрами медиків, відбулася передача COVID-19 від матері до дитини. До цього часу в жодному з них не можна було відкинути можливість, що зараження відбулося під час або невдовзі після пологів.

"На жаль, в новому випадку сумнівів щодо передачі вірусу немає", - сказав директор відділу педіатрії й критичної допомоги новонародженим в лікарні імені Ануана Беклера в Парижі Даніель Де Люка.

"Клініки повинні знати, що таке може статися. Звісно, це не поширене явище. Але це може статися. Тому в клінічній роботі це треба враховувати", - додав він.

23-річна матір потрапила в лікарню 24 березня з гарячкою і сильним кашлем після контакту з коронавірусом на третьому триместрі. Невдовзі після її госпіталізації тести показали, що вона справді заражена COVID-19. Через три дні після підтвердження діагнозу, спостереження за дитиною виявили тривожні ознаки. Після цього лікарі вирішили провести терміновий кесарів розтин під загальною анестезією. Немовля одразу ж ізолювали у відділенні критичної допомоги новонародженим й провели інтубацію. Оскільки дитина була під впливом загальної анестезії. Аналіз крові й рідин з легень малюка виявили COVID-19. При цьому, інших вірусних, бактеріальних чи грибкових заражень не було.

Більш детальні тести виявили, що вірус потрапив разом з кров'ю матері в плаценту, де він розмножився й викликав запалення, а також заразив дитину.

"Причина, чому цього не вдавалося виявити раніше, полягає в тому, що потрібно дуже багато зразків. Потрібен аналіз крові матері, аналіз крові дитини, а також пуповинної крові, плаценти, амніотичної рідини. Дуже важко зібрати всі ці зразки в розпал пандемії", - пояснив Ле Люка.

Найвищий рівень коронавірусу лікарі виявили в плаценті, багатій на такі ж рецептори, які можна знайти в легенях. Інфекція чіпляється до них, щоб проникати в людські клітини. Після народження хлопчик здавався цілком здоровим. Але на третій день він став дратівливим і почав погано їсти. У нього з'явилися м'язові спазми, через які його голова, шия і спина вигиналися назад.

Такі симптоми спостерігаються при менінгіті. МРТ показало ознаки гліозу — побічної дії неврологічного ушкодження, яке може призвести до рубцювання мозку. На момент, коли народився хлопчик, не було жодних рекомендацій, як лікувати COVID-19 у немовлят. Лікарі розглядали можливість застосування препарату remdesivir. Але дитина почала поступово одужувати без допомоги й спеціальних медикаментів. Де Люка сказав, що подальші МРТ були "майже нормальними".  

Тим часом, карантин у Києві до 2022 року — це реальність.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне / Вікіпедія
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання3 години тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання4 години тому
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання4 години тому
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання5 годин тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання6 годин тому
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання7 годин тому