Догори
Дати відгук

Восени в терапевтичних стаціонарах лежить до 40% хворих, яких має лікувати психіатр

Восени звичайні хронічні захворювання загострюються.

2 хв на прочитання19 Листопада 2020, 09:12
Поділитись:

Відрізнити осіннє загострення у хворих, котрі потерпають від психічної патології, від звичайного поганого настрою в людини доволі складно, бо поняття норми та патології у психіатрії дуже тонке.

Про це у своєму інтерв’ю GreenPost розповів генеральний директор Київського  обласного психіатрично-наркологічного медичного об’єднання Геннадій Зільберблат.

«Коли ми бачимо хронічного психічно хворого, з маячнею, з галюцинаціями, зі змінами особистості, зниженням енергетичного потенціалу тощо – питань нема. А коли людина восени стає сумною, тонкосльозою, менше сміється, слухає мінорну лірику, у неї рідше на обличчі радісна, впевнена усмішка, а більше сумнівів, турбот, тривог, сон якось порушується, сновидіння можуть бути не дуже позитивні – це мікрошматочки панно, з якого ми складаємо анамнез, це треба розглядати в комплексі…

Ось приходить пацієнт – дехто заходить бадьоро, з усмішкою, а цей сумний; так, він охайно вдягнений, але одяг неяскравих, приглушених тонів, більше темного, і теми, на які він говорить, більше з мінусом, з ностальгійним може радикалом. Потім клубок розкручується – симптоматика стає тяжчою. Та й звичайні хронічні захворювання загострюються. Ось це осінь у здоров’ї людини», – говорить психіатр.

Геннадій Зільберблат пояснює, що і в другому випадку варто звертатися по допомогу не до психолога, терапевта чи невролога, а до психіатра чи психіатра-психотерапевта, який призначить медикаментозне лікування і проводитиме реабілітацію.

Вважається, що восени в терапевтичних стаціонарах лежить до 40% хворих, яких має консультувати і лікувати психіатр, говорить лікар.

Раніше ми писали, у якому віці люди найбільш самотні та де взяти «сонячний» вітамін D, коли за вікном мряка.

Також ми розповідали, що захоплення серіалами в карантин загрожує депресивним станом – психолог.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.