- Головна
- Новини
- Агро
- Агробізнес UA
- Віталій Коваль: агросектор встановив кілька історичних рекордів
Віталій Коваль: агросектор встановив кілька історичних рекордів
Серед досягнень - врожай сої зріс до 6 млн т, також зафіксовано рекордний середній надій на одну корову - 6,6 тисяч літрів.
Поточний рік приніс українському агросектору кілька історичних рекордів. Про це міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль заявив під час виступу на ХVІ Міжнародній конференції «Ведення агробізнесу в Україні», яку організував Український клуб аграрного бізнесу.
Учасники зустрічі обговорили підсумки 2024 року для агросектору в умовах економічної нестабільності.
«Маємо досягнення - виробництво 6 млн тонн сої. Це історичний рекорд, найбільший показник в історії в України. Також зафіксовано рекордний середній надій на одну корову в с/г підприємствах - 6 565 літрів. Це на 7% більше попереднього року. І є найбільшим річним зростанням за останнє десятиріччя», - зазначив Міністр.
Очільник Мінагрополітики також повідомив, що за підсумками 2024 року очікується експорт цукру з України понад 700 тис тонн, що стане найбільшим показником, починаючи з 2000 року.
Віталій Коваль зазначив, що знаковим в цьому році також став старт відбілення ринку державних сільськогосподарських земель в рамках проєкту «Земельний банк».
Окрема важлива тема, яку обговорювали під час панельної дискусії - міфи про український аграрний сектор, які наш ворог розповсюджує в Європі. Віталій Коваль наголосив, що Україна - не загроза для європейських фермерів, а країна, яка може посилити Євросоюз.
«Якщо ми будемо спільно переробляти продукцію та будувати логістичні шляхи, ЄС з четвертого місця по обсягу експорту підніметься на друге місце. Разом ми будемо ще більш сильні та спроможні. Це не подобається ворогу, тому він і поширює негативні наративи про український агробізнес. А тим часом ми, не втрачаючи єдності та враховуючи інтереси наших аграріїв, продовжуємо впевнено рухатися до європейської сім’ї», - підсумував Міністр.
Більше новин читайте на GreenPost.