Догори
Дати відгук

Військові та медики на передовій масово відмовляються від вакцинації

Українські військові сумніваються в якості доступної вакцини, так само як і більша частина лікарів

2 хв на прочитання17 Березня 2021, 21:15
Військові на передовій масово відмовляються від вакцинації Військові на передовій масово відмовляються від вакцинації
Поділитись:

Кабмін назвав військових та медиків пріоритетними групами для проходження вакцинації. Але багато солдатів, які на передовій на сході воюють проти російських та сепаратистских сил, не хочуть робити щеплення проти ковіду. Повідомляє Radio Free Erope/Radio Liberty.

Багато військових кажуть, що бажають відкласти вакцинацію від коронавірусу на потім.

«Ми тут сидимо і так в ізоляції. Нам далеко до коронавірусу. Тобто треба просто все дізнатися. Якщо судити по тих новинах, які доходять через інтернет, то так, є багато розумних людей, які підтверджують, що все нормально. Ніяких негативних наслідків у цієї вакцини немає. Якщо так і буде далі, я зроблю щеплення», - сказав неназваний український солдат на передовій.

Ситуація зайшла так далеко, що за чутками у ЗМІ, військових та медиків керівництво примушує робити щеплення через загрозу звільнення.

Україна почала вакцинацію на лінії фронту ще 2 березня. Але охочих взяти в ній участь виявилося мало. Таке небажання виходить за межі передової. У лікарні міста Селидове в Донецькій області люди помирають від COVID-19 кожного тижня. Але попри це, більшість місцевих медиків відмовляються робити щеплення.

«Не хочу. Нехай основна маса провакцинується, а ми тоді подивимось на результат», - сказала лікар з лікарні у Селидовому.

«Ні, категорично ні. Навіть не обговорюється», - говорить інший медик.

Лише 5% персоналу лікарці в Селидовому погодилися зробити щеплення від COVID-19. Мобільна бригада, що приїхала вакцинувати місцевих медиків, ввела вакцину оцим 5 відсоткам та собі, щоб вона не пропала.

«Поширюються плітки про те, що вакцина не була належним чином перевірена тощо. І дуже прикро, що ті, хто повинні вакцинуватися першими: медичні працівники й люди з уразливих професій, такі як поліція чи армія – не хочуть вакцинуватися», - сказала голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер.

Україна використовує вакцину, розроблену компанією AstraZeneca та була зроблена за франшизою в Індії під маркою Covishild. Тим часом оригінальну вакцину AstraZeneca зупинили використовувати вже понад десять країн Європи, ПАР та Таїланд через занепокоєння, що вона може провокувати появу тромбів. Але у ВООЗ й інших європейських медичних агенціях запевняють, що немає жодних доказів, які б вказували на зв’язок між вакциною і такими ускладненнями.

Україна отримала свої перші 500 тисяч доз вакцини в лютому. Станом на 17 березня перше щеплення з двох обов'язкових зробили майже 72 тисячі українців.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost