Догори
Дати відгук

Відпусткова аптечка: радять фармацевти

Почати варто з медичного страхування та перевірки номерів екстрених служб за кордоном.

3 хв на прочитання24 Червня 2022, 22:58
Поділитись:

Їдете у відпустку? Обов'язково підготуйте дорожню аптечку, щоб бути готовим до неприємностей, які можуть статися у поїздці, закликає спеціалізований Телеграм-канал «Аптека на зв’язку».

Почати варто з медичного страхування та перевірки номерів екстрених служб за кордоном (вони можуть відрізнятись від вітчизняних). Не забувайте про вакцинацію. Грип, кір, гепатит, кліщовий енцефаліт та інші хвороби можна запобігти! Головне — вчасно зробити щеплення.

Проконсультуйтеся зі спеціалістом, щоб дізнатися, які додаткові вакцини можуть знадобитися під час подорожі до тієї чи іншої країни.

Настав час зібрати дорожню аптечку. Візьміть із собою:

✔ Жарознижувальні препарати. Їхня доза розраховується за вагою: парацетамол (ацетамінофен) — 15 мг/кг, Нурофен (ібупрофен) — 10 мг/кг. Не забувайте взяти мірні ложечки та шприци для сиропів. Інша зручна форма — ректальні свічки (виручить під час блювання).

✔ Електронний термометр. Класичний ртутний аналог у поїздці небезпечний.

✔ Судинозвужувальні краплі в ніс — на екстрений випадок: наприклад, при нежиті під час польоту. Оптимально використовувати ксилометазолін або оксиметазолін — лише у віковому дозуванні та не більше 3 днів поспіль при вираженій закладеності носа.

✔ Сольові розчини в ніс — для профілактики та лікування застуди та алергічного риніту.

✔ Антисептики для зовнішнього застосування — серветки, спреї, гелі. Чисті руки — найважливіший захід профілактики більшості інфекцій.

✔ Розчини для відновлення водно-електролітного балансу — при блюванні, діареї, зневодненні при тепловому ударі. Хороші варіанти — Регідрон біо, Хумана електроліт, гідровіт та інші.

✔ Протиалергійні препарати (антигістамінні другого покоління). Зіртек, Зодак — допоможуть при кропив'янці та гострих алегоричних реакціях.

✔ Сонцезахисні креми та спреї — особливо актуальні при поїздках до спекотних країн та гір.

✔ Лосьйони для зняття сверблячки (Каламін, Циндол) — незамінні при укусах комах. При вираженій реакції можна використовувати мазь гідрокортизону 1 %.

✔ Простий перев'язувальний матеріал (пластирі, бинти, вата, пов'язки) для боротьби з подряпинами, подряпинами та порізами.

✔ Крем із цинком — на випадок, якщо в поїздці у дитини з'являться попрілості.

✔ Особисті ліки, які прописав лікар.

«Досвідчений фармацевт» до цього пропонує додати:

✔Мазь від опіків — Бепантен (Декспантенол). Її можна застосовувати з народження.

✔ Драміна — від захитування. Її беруть зазвичай за обставинами. Якщо захитує вас чи дитину — варто взяти. Якщо ще жодного разу не були в поїзді — теж варто.

Фармацевт радить перед поїздкою обов'язково проконсультуватися з педіатром щодо тих ліків, які вам потрібні. Однак наголошує, що на практиці можна обмежитися жарознижувальним, термометром, антигістамінним, мірамістином та пластирем, а решту купити на місці за потребою.

Також ми розповідали про літній перебір аптечки: радять фармацевти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost