Догори
Дати відгук

Відмивання коштів Міндовкілля через ДАЗВ? На кону 90 млн гривень

Навряд чи можливо ефективно розпорядися коштами (провести тендери, визначити підрядників тощо) за такий короткий період

3 хв на прочитання27 Жовтня 2020, 11:01
Поділитись:

Навесні цього року уряд виділив додатково майже 45 мільйонів гривень (для Державного агентства з управління зоною відчуження — 34 810 тис. гривень і для Державного агентства лісових ресурсів — 10 052,9 тис. гривень) для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пожежами в зоні відчуження.

А наприкінці бюджетного року, а саме 21 жовтня уряд ухвалює нове й досить несподіване рішення про виділення з резервного фонду додаткових майже 90 млн грн на Міндовкілля (для ДАЗВ) на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій у зоні відчуження (розпорядження КМУ від 21 жовтня 2020 р. № 1279-р).

Тобто міністерство Романа Абрамовського має за два місяці фізично до 25 грудня поточного року використати ці кошти й відзвітувати про них, бо інакше вони «згорять». (Рішення про виділення фінансів із резервного фонду бюджету втрачає чинність після закінчення бюджетного року - 31 грудня - ред.).

Навряд чи можливо ефективно розпорядитися коштами (провести тендери, визначити підрядників тощо) за такий короткий період, адже Міндовкілля має до 25 грудня відзвітувати перед Державною казначейською службою, куди були витрачені ці кошти. 

Міністр довкілля Роман Абрамовський у свою чергу пояснив  статті видатків. 

«Кошти будуть направлені на оновлення техніки, протипожежного обладнання та створення резерву паливно-мастильних матеріалів…», — цитує Романа Абрамовського офіційний портал Міндовкілля.

Частину цих коштів обіцяють спрямувати на створення резерву паливно-мастильних матеріалів у ДСП «Північна Пуща».  

Роман Абрамовський згадує також про кошти, які уряд виділив навесні на подолання наслідків лісових пожеж у зоні відчуження.

Міністр підтверджує, що «навесні 2020 року за кошти резервного фонду відбулося часткове оновлення техніки для ліквідації наслідків квітневої пожежі» на суму 34 млн грн, але для «більш ефективного запобігання виникненню пожеж, технічне забезпечення Чорнобильської зони потребує додаткового оснащення».

Виявилося, що попередні кошти досі не використані у повному обсязі.

На перший погляд, посилення безпекових заходів у зоні відчуження — завжди актуальна тема не лише для України, але й для всієї Європи.

Проте не менш актуальна тема ефективності й прозорості використання виділених коштів Міндовкілля й Державному агентству управління зоною відчуження (ДАЗВ). Оскільки ці структури раніше неодноразово потрапляли у поле зору журналістів і правоохоронців через свої корупційні схеми.  

Щоб припинити ажіотаж навколо цієї теми, логічно б було для Міндовкілля оприлюднити  інформацію про те куди і як будуть використані 90 млн грн, виділені урядом, а також дати перелік фірм-підрядників, які братимуть участь у тендерах з оновлення технічної бази території зони відчуження.

Ми відстежуємо виконанням цього урядового рішення уряду, чекаємо на оголошення та проведення тендерів.

Нагадаємо, що лісова пожежа у зоні відчуження нібито через підпал спалахнула 4 квітня поблизу села Володимирівка Котовського лісництва на площі 20 гектарів. Згодом виникли інші осередки — ближче до Чорнобильської АЕС.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Розслідування
Корупція в міністерстві Романа Абрамовського доведена судом
6 хв на прочитання15 Січня 2021
Українські підприємства масово ігнорують обов’язковий післяпроєктний моніторинг ОВД. Міндовкілля мовчить
7 хв на прочитання24 Грудня 2020
Президента ввели в оману: Міндовкілля дало не ті показники для міжнародної доповіді по клімату
4 хв на прочитання16 Грудня 2020
Під прикриттям пандемії COVID-19 Міндовкілля творить «великі діла», які впливають на стан здоров’я людей гірше за вірус
8 хв на прочитання09 Грудня 2020
Міндовкілля ніяк не контролює виконання підприємствами висновків ОВД: чи будуть покарані винні
4 хв на прочитання07 Грудня 2020
Рівень радіації зашкалює: що насправді відбувається в зоні відчуження?
7 хв на прочитання26 Листопада 2020
Протоколи про корупцію в Міністерстві захисту довкілля
4 хв на прочитання16 Листопада 2020
«Темне» минуле затягує у прірву. Роман Абрамовський і його бекграунд
12 хв на прочитання10 Листопада 2020