- Головна
- Новини
- Агро
- С/Г продукція
- В уряді всерйоз взялися за картоплярство
В уряді всерйоз взялися за картоплярство
Українська влада настільки серйозно перейнялася розвитком картоплярства, що вже навіть відбулося перше засідання профільної робочої групи. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.
До цієї робочої групи увійшли представники Мінекономіки, Держпродспоживслужби, Херсонської ОДА, НААН України та профільних асоціацій. Адже, як заявив заступник міністра економіки Тарас Висоцький, така складна тема як розвиток картоплярства потребує синергії усіх зусиль.
Справа в тому, що незважаючи на статус «картопляної країни», останнім часом внутрішній ринок України завалений імпортною картоплею. Українська продукція виявилась не зовсім конкурентоздатною. В уряді спробують змінити цю ситуацію «з метою усунення імпортозалежності за деякими товарними позиціями, нарощування експорту, створення додаткових робочих місць та збільшення виробництва продукції з доданою вартістю».
Так, присутнім на засіданні групи було представлено програму з розвитку промислового картоплярства за розробки Української асоціації виробників картоплі.
«Метою програми є забезпечення виробництва в Україні 800 тис. тонн картоплі на рік для споживання населенням, забезпечення достатньої кількості сировини для переробки і виробництва продукції з доданою вартістю – крохмалю, чіпсів, пюре, картопля фрі, а також передбачається будівництво сховищ. Реалізація програми передбачається в тому числі через залучення державної підтримки, зокрема, компенсації вартості сертифікованого насіння, компенсації обладнання по зрошенню та ін.» - йдеться у повідомленні.
Очікувані ефекти програми:
- збільшення площі під виробництво підприємствами на 40 тис. га;
- створення щонайменше 10 тис. додаткових робочих місць;
- збільшення податкових надходжень до бюджету на 52 млн грн щорічно;
- виробництво вітчизняного сертифікованого насіння;
- насичення внутрішнього ринку та нарощування експорту картоплі.
За словами Тараса Висоцького, програма буде опрацьована учасниками робочої групи протягом двох тижнів і обговорена на наступній робочій зустрічі 4 серпня. Він додав, що після опрацювання програма буде представлена уряду, а її схвалення передбачається до кінця року (швидш за все, це значить, що у бюджет-2021 вона не потрапить, а значить її реалізації варто чекати не раніше 2022 року - ред.).